X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Pracujesz dla nas? Zapoznaj się z regulaminem dotyczącym korzystania z social mediów

Pracujesz dla nas? Zapoznaj się z regulaminem dotyczącym korzystania z social mediów

reklama


Ministerstwo sprawiedliwości rządu stanu Wiktoria w Australii umieściło na YouTube filmik dotyczący wprowadzanych przez resort zasad korzystania przez pracowników z social mediów. Jednocześnie, jak można przeczytać na ministerialnej witrynie internetowej, te wskazówki mogą być przydatne dla każdego pracodawcy.

Z filmu jasno wynika, że regulacje są odpowiedzią na coraz większą popularność social mediów, co nie omija również ludzi już pracujących. Twórcy podkreślają, że z tego powodu zanika granica między życiem prywatnym a zawodowym i wprowadzana polityka ma uczynić używanie mediów społecznościowych bezpieczniejszym – tak dla pracodawców, jak i pracowników.

W interesie każdego zatrudnionego w ministerstwie jest zapoznanie się z zasadami. Obejmują one zarówno korzystanie z social mediów na niwie zawodowej, jak i prywatnej. Zaleca się zachowanie umiaru przy korzystaniu z Facebooka bądź Twittera, tak aby nie przeszkadzały w wypełnianiu obowiązków. Użytkownicy są zobligowani do poszanowania prywatności innych ludzi, respektowania praw autorskich, dbałości o dobry wizerunek ich osoby, jak i placówki, w której są zatrudnieni. Bardzo ważne jest również to, by nie wywoływać wrażenia, że występuje się jako przedstawiciel ministerstwa (np. używając ministerialnego podpisu czy logo), bez stosownego upoważnienia. Z pełną listą zasad można zapoznać się na stronie ministerstwa.

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Polecamy raport

Raport redakcji SOCIALPRESS

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail