X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

G+: szybki rozwój, ale aktywność wciąż niewielka

G+: szybki rozwój, ale aktywność wciąż niewielka

reklama


Bime w swoim krótkim raporcie oparł się na danych zgromadzonych w dniach 16-18 sierpnia. Poprzednie zestawienie obejmowało lipiec. Grupa użytkowników, których dane posłużyły do analizy liczyła od 9 do 14 mln użytkowników, nie objęła więc całej populacji użytkowników Google+ .

Na podobnym poziomie utrzymuje się rozkład użytkowników pod względem płci. W dalszym ciągu zdecydowanie przeważają mężczyźni (69,62%), choć udział kobiet wśród użytkowników w porównaniu do lipcowych danych nieznacznie się zwiększył (z 28,07% do 30,38%).

fot.: Bimeanalytics.com

Jeśli chodzi o status zawodowy, główną bazę dla użytkowników Google+ stanowią studenci, wyprzedzając przedstawicieli branży IT. Kiedy spojrzeć na pracodawców użytkowników serwisu, okaże się, że przeważa samozatrudnienie. Na podium znalazły się, naturalnie, Google oraz IBM. Sporo jest również freelancer’ów.

fot.: Bimeanalytics.com

Najliczniej reprezentowanym państwem wśród użytkowników Plusa są oczywiście Stany Zjednoczone – można to założyć w ciemno przed każdym tego typu badaniem. Na drugim miejscu znajdują się Indie. Te 2 państwa, zwłaszcza USA, wyraźnie odstają od reszty stawki. Inne kraje, gdzie serwis zdobył już pewną popularność to Brazylia, Wielka Brytania, Niemcy.

fot.: Bimeanalytics.com

Od czasu uruchomienia platformy sporo mówiło się o błyskawicznym tempie napływu nowych użytkowników, serwis okrzyknięto nawet najszybciej rozwijającym się w historii mediów społecznościowych (25 mln użytkowników pozyskał w miesiąc), jednak najwyraźniej w dalszym ciągu jest ich zbyt mało, by komunikacja za pośrednictwem Google+ była tak zintensyfikowana jak na Facebooku. Świadczy o tym odsetek „nieaktywnych użytkowników”, czyli takich, którzy nigdy nie zamieścili publicznego posta. Do tej grupy zalicza się ponad 80% korzystających! Być może wielu z nich czeka, aż grono użytkowników G+ zasili więcej znajomych, choćby tych… z Facebooka oczywiście.

Po więcej informacji odsyłamy na Bimeanalytics.com .

Badanie przeprowadzono za pomocą strony findpeopleonplus.com .

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail