X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Użytkownicy Faceboka mówią NIE zmianom na portalu

Użytkownicy Faceboka mówią NIE zmianom na portalu

reklama


Badanie telefoniczne przeprowadzono w zeszłym tygodniu na grupie 2 tys., pełnoletnich użytkowników Facebooka. Pochlebnie o nowościach w portalu wypowiedziało się 36% badanej grupy. 26%  użytkowników, którzy korzystają z Facebooka codziennie jest bardzo zaniepokojonych bezpieczeństwem swojej prywatności. Liczba zaniepokojonych zwiększa się w przypadku osób korzystających z Facebooka raz w tygodniu oraz rzadziej – odpowiednio 35 % i 39%.

Najwięcej obaw budzi będący jeszcze w fazie testów “Wehikuł czasu” (Czytaj więcej: Facebook: Nadchodzi “Wehikuł czasu” ). Dzięki niemu w każdej chwili będzie można wrócić do postów publikowanych w przeszłości. Kontrowersje budzi również aplikacja “Open Graph”,  która umożliwia dołączanie do czynności wykonywanych przez znajomych bez konieczności opuszczania serwisu.

Warto zauważyć, że tylko 34% respondentów badania, korzystających z Facebooka rzadziej niż raz w tygodniu, było świadomych istnienia nowych usług. Zdecydowanie bardziej uświadomieni są użytkownicy, którzy korzystają z portalu codziennie. 87% z nich zdaje sobie sprawę ze zmian. Ponad połowie z nich (56%) nie przypadły one do gustu.

Pomimo tego, iż rzecznik Facebooka Andrew Noyes podkreśla, że portal działa transparentnie i daje użytkownikom możliwość decydowania, czy chcą udostępniać swoje dane,  politycy i członkowie grup zajmujących się oprawami obywatelskimi zgłosili problem do Federalnej Komisji Handlu. Niezależna agencja rządu USA ma zbadać legalność nowych usług.

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Polecamy raport

Raport redakcji SOCIALPRESS

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail