X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Użytkownicy Google+ będą mogli używać pseudonimów

Użytkownicy Google+ będą mogli używać pseudonimówfot.: TrialPay.com

reklama


Zakaz używania pseudonimów motywowano między innymi chęcią zapobiegania tworzeniu fałszywych profili, jak również ograniczeniem anonimowości w Internecie, która dla jednych jest jego błogosławieństwem, a dla innych wręcz przeciwnie. Wielu użytkownikom nie spodobała się polityka Google’a w tej kwestii, a część komentatorów wskazywała, że to kolejny dowód na to, że firma w dalszym ciągu nie rozumie mechanizmów, które rządzą serwisami społecznościowymi.

Zmiany w polityce Google zapowiedział podczas odbywającej się w San Francisco konferencji Web 2.0 Vic Gundotra, jeden z członków szczebla zarządzającego odpowiedzialny za projekty w sferze społecznościowe. Jak informuje serwis Mashable, Gundotra ujawnił, że w ciągu kilku najbliższych miesięcy firma wprowadzi kilka zmian do systemu identyfikacji użytkowników. Nie zdradził jednak żadnych konkretów.

Zmiana ma bez wątpienia przyciągnąć na powrót do Plus tych internautów, którzy cenią sobie prywatność tak dalece, że w nawet w serwisach społecznościowych wolą chować się za pseudonimami. To też niewątpliwie potwierdzenie, że firma w jeszcze większym stopniu niż dotychczas chce skupić się na udoskonalaniu G+, jak to zaznaczono przy ogłoszeniu szeregu zmian dotyczących produktów firmy (m.in. usunięcie z sieci serwisu Buzz).

Jak dotąd każdy użytkownik musiał stosować się do wymienionych tutaj reguł. O wszelkich zmianach, które zgodnie z zapowiedziami wprowadzi Google będziemy informować na bieżąco.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail