X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Facebook publikuje listę najpopularniejszych tematów w 2011 roku

Facebook publikuje listę najpopularniejszych tematów w 2011 roku

reklama


Najaktywniej było w maju

Facebook Pages przygotował zestawienie Memology 2011, w którym zebrał statystyki dotyczące najpopularniejszych tematów, statusów oraz fan page’y w kończącym się roku. Użytkownicy Facebooka byli najaktywniejsi w maju, kiedy to komentowano  dwa wydarzenia, które przez długi czas nie schodziły z pierwszych stron gazet. Była to  śmierć Osamy bin Ladena oraz królewski ślub w Wielkiej Brytanii. Jak dowiadujemy się ze strony Facebook Data, 1 maja aż 10% postów w języku angielskim dotyczyło śmierci przywódcy Al-Kaidy.

fot.: facebook.com

Tematy statusów różniły się w zależności od miejsca na świecie

Kolejna część podsumowania dotyczy statusów użytkowników, wraz z uwzględnieniem podziału geograficznego. W USA oraz Kanadzie najczęściej pojawiającą się frazą w statusach była lms (like my status). Użytkownicy Facebooka w Indiach i we Włoszech wyrażali w statusach przede wszystkim swoje zaangażowanie politycznie. Najpopularniejszym bohaterem statusów w największym demokratycznym państwie swiata jest  indyjski działacz ruchy antykorupcyjnego – Anna Hazare, który domaga się przyjęcia ustawy The Lokpal Bill. We Włoszech statusowym tematem numer jeden było czerwcowe referendum, które przyczyniło się do klęski centroprawicy Berlusconiego.

fot.: facebook.com

Najpopularniejsi celebryci

Jeśli chodzi o fan pages w  kategoriach rozrywka i  muzyka, największy wzrost fanów odnotowano na stronach  Megan Fox i Rihanny. Piosenka wokalistki pt. We fond love zyskała miano najczęściej słuchanej. Najpopularniejszym sportowcem 2011 r.  został  Leo Messi, a drużyną – FC Barcelona.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail