X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Megapanel październik 2011: Facebook powiększa przewagę nad NK

Megapanel październik 2011: Facebook powiększa przewagę nad NK

reklama


Wrzesień przyniósł nam zmianę na szczycie w kategorii „społeczności”, bowiem to wówczas Facebook wreszcie zdetronizował NK pod względem liczby real users (nie mylić z zarejestrowanymi użytkownikami). Październik zdaje się wskazywać, że to stała tendencja, bowiem przewaga nowego lidera nad dotychczasowym jeszcze się powiększyła. Poprzednio wynosiła niespełna 100 tys. użytkowników, obecnie sięga już prawie 750 tysięcy.

W stosunku do wrześniowego rankingu nieznaczne spadki zanotowały Goldenline (z 11. na 12.) oraz Grono.net (z 13. na 15.). Najbardziej zyskały z kolei WordPress i forum Precyl.pl . Obydwie platformy przeskoczyły o dwa miejsca w górę, głównie dzięki temu, że liczba ich użytkowników w porównaniu do września powiększyła się o ponad, odpowiednio, 300 (WordPress) i 200 tysięcy (Precyl).

fot.: Megapanel PBI/Gemius

Z kolei w kategorii E-commerce warto odnotować wielki awans Citeam. W poprzednim rankingu plasował się na 20. Miejscu, a obecnie jest już tuż za podium, na 4. miejscu! Do będącej na 3. Pozycji porównywarki cenowej nokaut.pl stracił nieco ponad 90 tys. użytkowników.

Pełne zestawienie Megapanelu za październik znajdziecie na stronach Gemius.pl .

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail