X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Strony Google+ będą mogły mieć kilku administratorów

Strony Google+ będą mogły mieć kilku administratorów

reklama


Ogłoszone wczoraj na oficjalnym blogu zmiany dotyczą wyłącznie Google+, który to serwis coraz silniej jawi się jako swoiste „oczko w głowie” firmy z Mountain View. Przede wszystkim wprowadzono możliwość administrowania Stron przez więcej niż jedną osobę. Górny limit wynosi 50 osób. Administratorów dodają dotychczasowi, wpisując adres mailowy osoby, która ma dołączyć do ich grona. Drugą nowością są powiadomienia o aktywności na Stronie, które otrzymuje każdy z administratorów. Ostatnią ze zmian jest wprowadzenie zagregowanego licznika osób wchodzących w interakcję ze Stroną, który obejmie zarówno tych, którzy kliknęli w „+1”, jak i „obserwatorów” (followers). Licznik znajduje się pod zdjęciem profilowym.

Pozostałe zmiany adresowane są do wszystkich użytkowników. Pierwsza z nich to możliwość określenia dla każdego z Kręgów ilości contentu, który ma się ukazywać w naszym głównym Strumieniu (bez podziału na Kręgi). Wystarczy wybrać którąś z 4-ech opcji dostępnych do wyboru na suwaku (górna część Strumienia): od ukrycia wszystkich treści pochodzących z danego Kręgu do wyświetlania wszystkich. Funkcja przydatna choćby z uwagi na to, że treści od najbliższych osób mogą ginąć w zalewie contentu od wszystkich pozostałych osób, które figurują w naszych kręgach.

Kolejna nowość to udoskonalony system powiadomień. Teraz po kliknięciu w znajdujący się na pasku Google małą ikonę powiadomień będziemy wiedzieć o jaką aktywność chodzi, bez potrzeby udawania się na serwis. Zostaniemy też poinformowani o kliknięciach w „+1” pod naszym postem/komentarzem oraz o wszelkich udostępnieniach naszych treści przez innych użytkowników.

fot.: googleblog.blogspot.com

Ostatnia ze zmian to wprowadzenie nowej galerii do przeglądania zdjęć, ulepszenie nawigacji oraz funkcji dodawania znaczników. Dodajmy też, że niedawno wprowadzono również funkcję Find My Face, czyli automatyczne rozpoznawanie twarzy. Te jednak dostępna jest dopiero po wyrażeniu zgody przez użytkownika.
http://www.youtube.com/watch?v=NhWdNOgfa90&feature=player_embedded#!

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail