X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Twitter nareszcie po polsku!

Twitter nareszcie po polsku!

reklama


Jak informowaliśmy niedawno, za sporządzenie polskiej wersji językowej Twittera odpowiedzialne były trzy osoby: Paweł Orzech, Marcin Kochanowski oraz Maciej Wilczyński. Brawa należą się tym większe, że w praktyce robili to całkowicie za darmo. Teraz już możemy być pewni, że „followers” to obserwujący, a „following” – obserwowani. W polskiej wersji pozostawiono słowo „Tweety”, natomiast „Retweet” to już „prześlij dalej”. “Timeline” to, tak jak w przypadku Facebooka, “oś czasu”.

Nie przetłumaczono jeszcze wprawdzie wszystkich sekcji (jak np. „Pomoc”, „Reklamodawcy” czy „Dla firm”), a niektóre przetłumaczono częściowo, ale już po Nowym Roku ma się pojawić znaczące uaktualnienie. Takie zapewniania płyną z oficjalnego konta polskiej społeczności Twittera, które uruchomiono razem z polskim tłumaczeniem mikrobloga.

fot.: Twitter.com/twitter_pl

Na bieżąco dokonywane są też drobne poprawki, więc jeśli wychwycicie jakiekolwiek błędy wystarczy zasygnalizować to administratorom konta twitter_pl .

Póki co mikroblog nie cieszy się w naszym kraju szczególną popularnością, co potwierdzają nieustannie wyniki badania Megapanel PBI/Gemius. W ich świetle wynika, że liczba użytkowników serwisu w naszym kraju oscyluje wokół miliona, a zaznaczmy, że wliczani są również ci, którzy nie mają zarejestrowanego konta.

Tak prezentuje się strona główna w języku polskim:

fot.: Twitter.com

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail