X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Google+ ma już 90 mln użytkowników

Google+ ma już 90 mln użytkowników

reklama


Przychody Google za czwarty kwartał 2011 roku wyniosły nieco ponad 10,5 mld dolarów, a po odjęciu tzw. „kosztów pozyskania ruchu” (TAC – traffic acquisition costs) – 8,13 mld. To o 25% więcej niż w analogicznym okresie 2010 roku, kiedy firma odnotowała 8,4 mld (po odjęciu TAC – 6,1 mld). W skali całego roku przychody wyniosły prawie 38 mld dolarów.

Przy okazji raportu finansowego o krótką notkę pokusił się CEO giganta z Mountain View, Larry Page:

Jestem bardzo podekscytowany rozwojem Androida, Gmaila i Google+ , który w chwili obecnej ma już 90 milionów zarejestrowanych użytkowników – ponad dwukrotnie więcej niż to miało miejsce 3 miesiące temu. Dzięki budowaniu głębokich relacji z użytkownikami za pośrednictwem G+ dostarczymy im niezapomnianych wrażeń, także przy korzystaniu z innych naszych usług.

Dane ujawnione przez szefa Google znacznie przewyższają szacunki jednego z „nieoficjalnych statystyków” G+, Paula Allena. W grudniu oceniał liczbę użytkowników Plusa na około 62 miliony, przewidując jednocześnie, że w styczniu wzrośnie ona bardzo nieznacznie, do ok. 66 mln. Przy tej okazji warto też zaznaczyć, że w przypadku Facebooka pułap 100 milionów użytkowników udało się osiągnąć po 4,5 roku. W przypadku Google, biorąc pod uwagę takie tempo rozwoju, należałoby oczekiwać że stanie się to w ciągu najbliższych 2-óch miesięcy, co oznaczałoby, że udało się dobić do pierwszej „magicznej” granicy po zaledwie 8-9 miesiącach.

Larry Page poinformował również o tym, że współczynnik dziennego zaangażowania na Plusie wynosi obecnie 60%, ale nie wiadomo czym kierowali się analitycy Google przy obliczaniu tego wskaźnika, czy uwzględniali liczbę wyświetleń strony serwisu, czy interakcje użytkowników.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail