X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Google nagrodzi młodych naukowców

Google nagrodzi młodych naukowców

reklama


Google Science Fair ma pobudzić umysły młodych pasjonatów nauki, bowiem konkurs przeznaczony jest dla młodzieży w wieku 13-18 lat. W związku z tym do wzięcia w nim udziału wymagana jest oczywiście zgoda rodziców czy opiekunów. Pierwszym krokiem jest jednak oczywiście rejestracja, następnie należy uzyskać wymaganą zgodę. Kolejne etapy są już ściśle związane z konkursowym projektem – utworzenie jego witryny, a następnie zgłoszenie.

Jaki jest temat prac? Jak głosi oficjalna strona konkursu:

Może to być nowe spojrzenie na fizykę cząstek elementarnych lub teorię gier. Może to być ekonomiczny sposób dostarczania czystej wody do osady na odludziu, ale równie dobrze sposób na minimalizację rakotwórczych właściwości kurczaka z grilla (bo tego właśnie dotyczył jeden z projektów wyróżnionych w ubiegłym roku). Najważniejsza jest inspiracja.

Zgłoszenie projektu musi zawierać także dwuminutowy film YouTube lub Prezentację Google (maksymalnie 20 slajdów), przedstawiające jurorom ogólny opis projektu. Co ważne, udział mog brać nie tylko pojedyncze osoby, ale również grupy dwu- i trzyosobowe.

Nagrodami są m.in. wycieczka na Wyspy Galapagos, stypendia, jak również możliwość podjęcia w przyszłości pracy w słynnych ośrodkach naukowych.

Projekt należy zgłosić do oceny do 1 kwietnia 2012 r. Partnerami przedsięwzięcia są National Geographic, Lego, magazyn Scientific American i Europejska Organizacja Badań Jądrowych (CERN).

Wszystkie potrzebne informacje, wskazówki i materiały można znaleźć na oficjalnej stronie Google Science Fair.
http://www.youtube.com/watch?v=gZRI2XnBC8U

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail