X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Kampanie marek z branży FMCG inspirują najbardziej

Kampanie marek z branży FMCG inspirują najbardziej

reklama


Najnowszy raport jest dziełem grupy roboczej Brand Advertising Online działającej w ramach IAB. Jaka idea przyświeca tworzeniu rankingów? – Tworzenie ich ma za zadanie promowanie przykładów wzorowo przeprowadzonych kampanii marketingowych w Sieci. Dzięki temu marketerzy odpowiadający za wizerunek poszczególnych marek, mogą brać przykład z najlepszych – przekonuje Patrycja Sass-Staniszewska, dyrektor biura IAB Polska, koordynująca prace grup roboczych IAB.

Krzysztof Beniowski, szef grupy roboczej BAO, docenia poczynania marek w Internecie – Niestandardowe rozwiązania pozwalają na komunikację z konsumentami na niespotykane w innych mediach sposoby. Umożliwiają doświadczanie produktów poprzez zaangażowanie, przyciągają uwagę zaskakującymi rozwiązaniami i dają miejsce na natychmiastową reakcję. Z drugiej strony są często użyteczne dla internautów, przez co są bardzo pozytywnie odbierane. To wszystko powoduje, że projekty tego rodzaju cieszą się niezwykłą popularnością, a to w efekcie przekłada się na ich skuteczność, potwierdzoną niezależnymi badaniami postaw konsumenckich.

Wśród wyróżnionych kampanii znajdujemy sporo gigantów w poszczególnych branżach, żeby tylko wymienić ING Bank Śląski, Lipton, Pepsi, Nescafe czy Knorr. Nieprzypadkowo wymieniamy aż 4 marki z branży FMCG, bowiem to właśnie one zdominowały ranking. Doceniono również branżę motoryzacyjną (Ford, Mercedes, Volvo) i telekomunikacyjną (Netia, Heyah, Play).

Jakie wnioski płyną z raportu? Oddajmy głos kolejnemu członkowi grupy roboczej przygotowującej zestawienie, Bartłomiejowi Buczkowskiemu z WP.pl – Na podstawie kampanii przeprowadzonych w 2011 roku można zauważyć, że coraz większa liczba marketerów sięga po rozwiązania, jakie oferuje Rich Media, a także po portale społecznościowe, na które coraz częściej przekierowuje się część ruchu z kampanii reklamowej. Interaktywne filmy, gry zaszyte w kreacjach, multimedialne prezentacje produktów to narzędzia, które coraz częściej spotykamy w komunikacji marketingowej.

Zbiór case studies IAB znaleźć można tutaj.

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Polecamy raport

Raport redakcji SOCIALPRESS

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail