X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Książki kucharskie odchodzą do lamusa. Polacy wybierają blogi kulinarne

Książki kucharskie odchodzą do lamusa. Polacy wybierają blogi kulinarne

reklama


Badanie przeprowadzone przez Listonic na 1 247 blogach kulinarnych, zebranych w serwisie Durszlak.pl do 31 stycznia 2012 roku, pokazało, iż co miesiąc z serwisów kulinarnych korzysta około 9 milionów Polaków, a aż 2,5 miliona regularnie szuka przepisów na blogach.

Szukając inspiracji do gotowania zaglądamy do blogosfery,  na serwisy kulinarne i strony z przepisami producentów FMCG (Fast Moving Consumer Goods). Według statystyk serwisu Listonic najchętniej odwiedzanymi blogami kulinarnymi w 2011 roku były: Kwestia Smaku (blog znalazł się w pierwszej dziesiątce rankingu blogów przygotowanego przez Kominek.tv), Moje Wypieki, White Plate oraz Pozytywna Kuchnia. Najpopularniejszy z nich zebrał w ubiegłym roku ponad 50 000 fanów na Facebooku. Często odwiedzane serwisy kulinarne to także: gotowanie.onet.pl, gotujmy.pl, wielkiezarcie.com, kuchnia.wp.pl czy mojegotowanie.pl. Najpopularniejszą platformą blogową wśród stron z przepisami okazał się w 2011 roku Blogspot (56%).

Najpopularniejsze strony z przepisami. Fot.: Listonic

Blogi kulinarne na Facebooku. Fot.: Listonic

Infografika prezentująca najpopularniejsze polskie blogi kulinarne powstała na podstawie danych statystycznych zebranych przez  Listonic na ponad 300 blogach i serwisach kulinarnych, na których zainstalowano Przyciski Listonic, narzędzie umożliwiające konwertowanie internetowych przepisów na listy zakupów i zapisywanie ich w urządzeniach mobilnych.

Pobierz pełną infografikę

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail