X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Czy weekend to najlepszy czas dla reklam na Facebooku?

Czy weekend to najlepszy czas dla reklam na Facebooku?fot. acerin/cc/sxc.hu

reklama


Agnieszka Schoeneich, Senior Media Planner – Hypermedia ISOBAR

Agnieszka Schoeneich / fot. Hypermedia ISOBAR

Z naszych danych wynika, że interaktywność użytkowników jest wysoka w czasie weekendowym, jednak nie różni się bardzo od dni powszednich. To samo dotyczy klikalnosci formatów reklamowych. Wartości są do siebie zbliżone. Planując kampanię promującą nie kładziemy nacisku na to, aby wyjątkowo intensywnie promować się w weekend. Ze względu na ten zauważalny zwiększony ruch nastąpiły jednak pewne zmiany w prowadzeniu fanpage’y na Facebooku. Dziś nie wyobrażamy sobie kanału, który „milczy” w weekend. Komunikacja powinna być ciągła, a w weekend zakładamy zwykle więcej wpisów i zabaw integracyjnych/ konkursów.

Z naszych danych wynika jeszcze jeden ważny wniosek – zauważyliśmy, że niektóre weekendy są mniej “interaktywne” niż nawet dni powszednie. Powód? Pogoda – okazuje się, że ma bardzo wysoki wpływ na wskaźnik aktywności użytkowników na Facebooku. Jeśli pogoda jest ładna, użytkownikom nie chce się siedzieć przed komputerem, a tym samym na serwisach społecznościowych. Jeśli pogoda nie dopisuje aktywnościom poza domem, użytkowcy lubią wyjść sobie na wirtualne podwórko, na nim „spotkać” się ze znajomymi, powymieniać poglądami oraz informacjami – po prostu zabawić się.

Podsumowując, CTRy nie zmieniają się w zależności od dnia tygodnia, natomiast zmienia się podejście do działań socialowych. Pamiętajmy o tym, że zarówno dzień powszedni, jak i w weekend nasza marka powinna być na Facebooku aktywna i chętna do komunikacji. Dlatego powinniśmy aktywizować użytkowników zachęcając ich do zabawy i dzielenia się treściami ze swoimi znajomymi niezależnie od dnia tygodnia. Na współczynnik klikalności formatu ma wpływ nie dzień, a koncept kreatywny, plan działania i pomysłowe/atrakcyjne formaty reklamowe. Termin jest sprawą drugorzędną..

Pages: 1 2 3 4

 • Dużo gadania, mało konkretów, marketingowe mielenie ozorem zamiast precyzyjnych informacji.
  Czym się różni reklama od postu?
  Jakie godziny są najlepsze w Polsce by wrzucać posty na FB/fanpage?
  Jak bardzo różnią się od pór dnia w Stanach?
  Ktoś to zbadał? Gdzie to znaleźć?

  • Karol Różanowski

   1. Tym ze reklama pojawia się zazwyczaj tylko wybranej grupie docelowej np. Kobietom z kotami
   2. Około godziny 17.30 ponieważ najwięcej osób korzysta z fb po powrocie z pracy/szkoły
   3. W Stanach podobnie

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Polecamy raport

Raport redakcji SOCIALPRESS

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail