X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Kupuję.to wprowadza darmową aplikację f-commerce

Kupuję.to wprowadza darmową aplikację f-commerce

reklama


Polska platforma aukcyjna Kupuję.to udostępniła użytkownikom Facebooka bezpłatne narzędzie, które z założenia ma łączyć sprzedaż internetową z gromadzeniem i aktywizowaniem społeczności. Aplikacja łączy portal aukcyjny Kupuję.to z serwisem społecznościowym Zuckerberga, dzięki czemu wystawiane przedmioty pojawiają się jednocześnie w kilku kanałach przekazu: na stronie platformy aukcyjnej, na osi czasu fan page’a i na tablicach fanów. Logowanie do serwisu odbywa się poprzez konto na Facebooku. Narzędzie f-commerce przygotowane przez Kupuję.to pozwala także na organizowanie promocji i wyprzedaży w obrębie Facebooka.

 

Darmowy sklep na fan page'u. Fot.: Kupuję.to

 

Jak informują twórcy platformy aukcyjnej Kupuję.to,  aplikacja pozwala na otworzenie sklepu internetowy na fan page’u zaledwie w minutę. Wystarczy wyszukać na Facebooku aplikację Kupuję.to, udzielić jej niezbędnych uprawnień do naszych danych i w ustawieniach aplikacji wybrać opcję:  “Sklep na Facebooku”, a następnie “Dodaj sklep na fan page’u”. W pasku na Osi czasu pod zdjęciem w tle pojawi się ikona sklepu – czerwony sklepowy koszyk.

 

Jak założyć sklep na Facebooku. Fot.: Kupuję.to

 

W zeszłym roku Mark Zuckerberg widział w tzw. social commerce, f-commerce czy social selling przyszłość swojego serwisu (czytaj więcej: Zuckerberg: Kupowanie przez Facebooka to przyszłość). Jednak, jak do tej pory, ten nowy kanał sprzedaży on-line nie podbił światowego rynku e-commerce, a zagraniczni użytkownicy Facebooka podchodzą do zakupów w serwisach społecznościowych raczej z dystansem. Czas pokaże, czy brak opłat, estetyczny wygląd  i łatwa obsługa aplikacji Kupuję.to wystarczą, by podbić serca polskich użytkowników Facebooka.

  • Victrolla

    Mam wrażeni,e że jednym z powodów niepowodzenia idei jest sposób w jaki to wszystko funkcjonuje. Nic dziwnego, że ludzie nie chcą kupować za pośrednictwem Fb, zainstalowana aplikacja sklepu nie wygląda jak sklep. I użytkownik czuje się co najmniej dziwnie musząc wybierać aplikację z rzędu ikonek. 

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail