X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

YouTube będzie bardziej społecznościowy i wypromuje Google+

YouTube będzie bardziej społecznościowy i wypromuje Google+

reklama


Zdaniem Toma Picketta, jednego z dyrektorów YouTube, serwisowi brakuje obecnie społecznościowych rozwiązań. W wywiadzie dla Reutersa stwierdził, że takie funkcje jak komentowanie czy udostępnianie nie funkcjonują na zadowalającym poziomie z punktu widzenia budowania społeczności. Dlatego też firma z Mountain View planuje wzbogacić YouTube o system komentarzy z Google+. To rozwiązanie z całą pewnością logicznie wpisałoby się w strategię wdrażaną przez Google od kilku miesięcy. Integracja poszczególnych usług giganta z Doliny Krzemowej ma stworzyć między nimi taką siatkę powiązań, by internauci uznali, że nie ma sensu korzystać z konkurencyjnych serwisów. A konkurencja przecież nie śpi, wszak wiele serwisów czy blogów oparło system komentarzy na Facebooku (m.in. NaTemat.pl , żeby nie szukać daleko).

Wprowadzenie tej zmiany powinno dać kolejny impuls do rozwoju Google+. YouTube liczy sobie przecież ponad 800 milionów użytkowników, którzy umieszczona na nim filmy oglądają chętnie i często. Google+ z kolei wedle prognoz ma osiągnąć z końcem roku liczbę 400 milionów użytkowników, ale serwis cały czas boryka się z problemem małego zaangażowania z ich strony. Być może dla wielu fanów YouTube byłaby to zachęta do założenia konta w G+ .

Google konsekwentnie zmierza więc do zwiększenia personalizacji przy surfowaniu w Internecie. Pytanie jednak czy to dobra droga? Jak wskazuje raport opublikowany przez Pew Research Center aż 65% ankietowanych internautów jest przeciwnikami personalizacji, a 73% uważa ją za ingerencję w prywatność.

  • buka

    Czyli niedługo pożegnam się też z youtube? Co to ma w ogóle być? Już z picasy nie da się korzystać bez google+, teraz youtube, niedługo nie będzie mieć można maila na gmailu bez tego cholernego konta społecznościowego. Paranoja…

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail