X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Facebook założył w Polsce spółkę-córkę

Facebook założył w Polsce spółkę-córkę

reklama


Informacje o tym, że Facebook Global Holdings II, LLC (tak brzmi pełna nazwa spółki założonej przez Marka Zuckerberga) zarejestrował w Polsce spółkę Facebook Poland jako pierwszy ujawnił Artur Małek na łamach bloga NaFejsie.pl. Z dokumentów złożonych do Krajowego Rejestru Sądowego wynika, że siedziba Facebook Poland sp. z o.o. mieści się w Warszawie przy ulicy Dobrej 56/68. Okazuje się, że pod tym adresem swoją siedzibę ma już inne przedsiębiorstwo – kancelaria prawnicza Magnusson. Tym samym to właśnie ten podmiot będzie najprawdopodobniej reprezentował Facebooka w Polsce, w tym przed organami sądowymi i administracyjnymi.

W skład zarządu nowo zarejestrowanej spółki wchodzą tylko dwie osoby, w dodatku z całą pewnością nie mieszkające w Polsce. Są to Cipora Herman, piastująca w amerykańskim Facebooku funkcję wicedyrektora ds. finansowych oraz Theodore Ullyot – członek zarządu Facebooka w Wielkiej Brytanii.

Jedynym udziałowcem w spółce jest amerykański Facebook. 14 489 udziałów o łącznej wartości 724 450 zł stanowi jednocześnie kapitał zakładowy Facebook Poland.

Informacje opublikowane w internetowym Monitorze Sądowym i Gospodarczym wskazują jednocześnie na przedmiot działalności spółki. W świetle Polskiej Klasyfikacji Działalności będzie to: doradztwo w zakresie prowadzenia działalności gospdarczej, reklama, reprezentowanie mediów oraz badanie rynku i opinii publicznej.

Przypomnijmy, że Facebook poszukiwał niedawno osób władających językiem polskim do swoich biur w Wielkiej Brytanii i Irlandii. Ciekawi jesteśmy czy plany Facebooka wobec polskiej spółki-córki obejmują zatrudnienie większej ilości pracowników w najbliższej przyszłości, co wiązałoby się zapewne ze zmianą siedziby.

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Polecamy raport

Raport redakcji SOCIALPRESS

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail