X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Facebook założył w Polsce spółkę-córkę

Facebook założył w Polsce spółkę-córkę

reklama


Informacje o tym, że Facebook Global Holdings II, LLC (tak brzmi pełna nazwa spółki założonej przez Marka Zuckerberga) zarejestrował w Polsce spółkę Facebook Poland jako pierwszy ujawnił Artur Małek na łamach bloga NaFejsie.pl. Z dokumentów złożonych do Krajowego Rejestru Sądowego wynika, że siedziba Facebook Poland sp. z o.o. mieści się w Warszawie przy ulicy Dobrej 56/68. Okazuje się, że pod tym adresem swoją siedzibę ma już inne przedsiębiorstwo – kancelaria prawnicza Magnusson. Tym samym to właśnie ten podmiot będzie najprawdopodobniej reprezentował Facebooka w Polsce, w tym przed organami sądowymi i administracyjnymi.

W skład zarządu nowo zarejestrowanej spółki wchodzą tylko dwie osoby, w dodatku z całą pewnością nie mieszkające w Polsce. Są to Cipora Herman, piastująca w amerykańskim Facebooku funkcję wicedyrektora ds. finansowych oraz Theodore Ullyot – członek zarządu Facebooka w Wielkiej Brytanii.

Jedynym udziałowcem w spółce jest amerykański Facebook. 14 489 udziałów o łącznej wartości 724 450 zł stanowi jednocześnie kapitał zakładowy Facebook Poland.

Informacje opublikowane w internetowym Monitorze Sądowym i Gospodarczym wskazują jednocześnie na przedmiot działalności spółki. W świetle Polskiej Klasyfikacji Działalności będzie to: doradztwo w zakresie prowadzenia działalności gospdarczej, reklama, reprezentowanie mediów oraz badanie rynku i opinii publicznej.

Przypomnijmy, że Facebook poszukiwał niedawno osób władających językiem polskim do swoich biur w Wielkiej Brytanii i Irlandii. Ciekawi jesteśmy czy plany Facebooka wobec polskiej spółki-córki obejmują zatrudnienie większej ilości pracowników w najbliższej przyszłości, co wiązałoby się zapewne ze zmianą siedziby.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail