X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Kolejne testy Facebooka: Dźwiękowe powiadomienia i odpowiedzi na komentarze

Kolejne testy Facebooka: Dźwiękowe powiadomienia i odpowiedzi na komentarze

reklama


Jak poinformował serwis VentureBeat, kilka dni temu Facebook rozpoczął testowanie funkcji dźwiękowego sygnału, który informuje użytkownika o każdym nowym powiadomieniu. Przedstawiciele serwisu potwierdzili, że nowa funkcja jest dostępna dla wybranych użytkowników, nie zdradzając jednocześnie jak długo potrwa okres próbny.

Sygnał dźwiękowy na Facebooku to rzecz jasna nic nowego. W taką funkcję od dawna wyposażony jest facebookowy czat. Informuje ona o nowej wiadomości od osoby, z którą aktualnie prowadzimy dyskusję w przypadku, gdy okno czatu mamy zminimalizowane i dyskutujemy równolegle z kimś innym bądź przeglądamy inne strony w Sieci. Dźwiękowe powiadomienia mają zapewne podobny cel – ściąganie nas na Facebooka w każdym przypadku, gdy tylko „coś” się wydarzy.

O tym jak brzmi sygnał można przekonać się oglądając poniższy filmik.

Wszystkich tych, którzy już teraz wiedzą, że sygnał będzie ich drażnił uspokajamy – funkcję można wyłączyć w ustawieniach. Wciąż zresztą nie wiemy czy funkcja zostanie oficjalnie wprowadzona dla wszystkich.

fot. VentureBeat

Równolegle prowadzone są testy innej nowej funkcji na Facebooku. Odpowiedzi na komentarze mają sprawić, że dyskusje prowadzone pod postami będą bardziej przejrzyste. Może to być szczególnie przydatne w przypadku dużych fanpejdży, których posty często generują tak wiele komentarzy, że ciężko znaleźć wśród nich odpowiedź na zadane przez nas pytanie. Funkcja jest zresztą przeznaczona wyłącznie dla fanpejdży – w postach publikowanych przez indywidualnych użytkowników układ komentarzy nie uległ zmianie.

fot. Inside Facebook

Podobnie jak w przypadku dźwiękowych powiadomień, nie wiadomo czy i kiedy nowa funkcja zagości na stałe.

 • Patitka

  Pomocy. Korzystam z fejsa na iPhone i nie idzie wyłączyć tego kretyńskiego dźwięku na czacie. Już wszystko próbowałam. Jak to paskudztwo wyłączyć?

 • Adrian

  A teraz pytanie, jak wyłączyć te odpowiedzi na facebooku?

  • Adrian

   Wcale to nie jest fajne, rozmowa w komentarzach między internautami została tak pomieszana, że nikt nie wie o co chodzi…. To jest do niczego….

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail