X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Wspólny mianownik iPhone’a i Androida to…

Wspólny mianownik iPhone’a i Androida to…

reklama


Nielsen opublikował zestawienie najpopularniejszych tegorocznych aplikacji na iOS oraz Androida. Najciekawsze jest to, że – niezależnie od typu oprogramowania – użytkownicy zarówno iPhone’ów, jak i telefonów z zainstalowanym Androidem, najchętniej wybierają produkty Google. W przypadku Androida w 2012 roku najchętniej pobieranym programem mobilnym był Gmail, natomiast użytkownicy iPhone’ów sięgali po Mapy.

Drugie miejsce to Google Search w przypadku Androida, natomiast w zestawieniu iPhone’a pozycję wicelidera zajmuje Facebook, który z kolei znajduje się na trzeciej pozycji wśród aplikacji przeznaczonych na system Android. W przypadku iOS, trzecie miejsce znów okupuje aplikacja od Google – YouTube.

Ciekawie również kształtują się liczby dotyczące pobrań aplikacji w 2012 roku. Użytkownicy iPhone’ów ściągnęli Mapy ponad 30 mln razy. Pozostałe aplikacje na system iOS notują już wyniki znacznie poniżej granicy 30 mln pobrań. Inaczej sytuacja rysuje się w przypadku Androida. W tym zestawieniu aż cztery aplikacje przekroczyły barierę 40 mln pobrań.

Najpopularniejsze aplikacje na iPhone'a i Androida w 2012 roku / fot. businessinsider.com

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail