X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

200 milionów użytkowników Linkedin. Ilu Polaków?

200 milionów użytkowników Linkedin. Ilu Polaków?fot. mariosundar/CC/Flickr

reklama


LinkedIn przekroczył właśnie granicę 200 milionów użytkowników. Mając na uwadze jego mocno sprofilowany charakter, taki wynik musi robić wrażenie. Z serwisu korzystają obywatele ponad 200 państw świata, a dostępny jest w 19 wersjach językowych. Z okazji jubileuszu serwis opublikował na blogu infografikę, która przynosi kilka ciekawych informacji.

Nie jest zaskoczeniem, że największą grupę użytkowników LinkedIn stanowią Amerykanie (74 mln). Nie dominują jednak nad resztą w takim stopniu jak na Twitterze, gdzie stanowią mniej więcej połowę całej społeczności. Inne najliczniej reprezentowane nacje to Hindusi, Brytyjczycy i Brazylijczycy.

W chwili obecnej popularność serwisu najszybciej rośnie natomiast w Turcji, Kolumbii oraz Indonezji. Z kolei najszybszy wzrost mobilnych użytkowników notowany jest w Chinach, Brazylii i Portugalii.
Każdego dnia baza LinkedIn wzbogaca się o prawie 175 tys. nowych użytkowników. Łatwo zatem policzyć, że w ciągu miesiąca przybywa ich ponad 5 mln.

Najliczniej reprezentowaną branżą jest szeroko pojęta informatyka (4 mln użytkowników). Sporo jest również specjalistów z dziedziny usług finansowych oraz pracowników naukowych.

Z kolei największą liczbą obserwujących mogą się pochwalić miliarder Richard Branson – twórca Virgin Group, prezydent USA Barack Obama oraz Deepack Chopra, pochodzący z Indii lekarz, pisarz i filozof.

Polacy stanowią… 0,3% wszystkich użytkowników

Jaka jest popularność serwisu w Polsce? Z danych Socialbakers wynika, że wciąż bardzo niewielka, bo korzysta z niego niespełna 600 tysięcy polskich internautów. To lokuje nasz kraj na odległej, 34. pozycji na świecie. Penetracja rynku wynosi ok. 1,5%. Nawet jeśli statystyki LinkedIn są nie do końca aktualne, to nie ma wątpliwości, że na naszym rynku profesjonalistów przyciąga głównie GoldenLine, przez co zasięg LinkedIn jest wciąż ograniczony. Z drugiej strony, patrząc na comiesięczne wyniki Megapanelu można zauważyć, że GoldenLine traci, więc może to zwiastun lepszych czasów dla jego amerykańskiego konkurenta?

Dla porównania dodajmy, że w przypadku Facebooka Polska znajduje się na 23. miejscu na świecie pod względem liczby użytkowników (10 mln), a penetracja rynku wynosi 26%.

Poniżej okolicznościowa infografika LinkedIn.

linkedin infografika

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Polecamy raport

Raport redakcji SOCIALPRESS

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail