X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Chcesz oglądać kanał na YouTube? Zapłać!

Chcesz oglądać kanał na YouTube? Zapłać!

reklama


Właściciele kanałów na YouTube mogą zarabiać na publikowanych przez siebie treściach od 2007 r., kiedy to serwis uruchomił program partnerski. Ilość beneficjentów tego programu jest już bardzo duża – jak dowiadujemy się z wpisu na blogu, ponad milion kanałów generuje przychody dzięki publikowanym materiałom wideo.

Chcesz oglądać? Zapłać

YouTube przekonuje, że właściciele kanałów od dawna zgłaszali prośby o poszerzenie wachlarza możliwości zarobkowania w serwisie. Odpowiedzią na to zapotrzebowanie mają być płatne kanały.

Właśnie ruszył program pilotażowy, w którym biorą udział 53 kanały. Właściciele będą mogli wprowadzić na nich płatną subskrypcję. Minimalna stawka to 99 centów za miesiąc. Każdy z biorących udział w programie kanałów oferuje 14-dniowy bezpłatny okres próbny. Dodatkowo, dla tych, którzy zdecydują się na wykupienie całorocznej subskrypcji przewidziano zniżki. Oczywiście sam serwis będzie zarabiał dzięki pobieraniu prowizji od właścicieli kanałów.

fot. YouTube

fot. YouTube

Jakie kanały biorą udział w programie? Między innymi kanały popularnej „Ulicy Sezamkowej” (płatna subskrypcja nowych odcinków serii) czy amerykańskiej federacji mieszanych sztuk walki UFC.

Jedna subskrypcja, wiele urządzeń

Co ważne, wykupienie przez użytkownika subskrypcji oznacza, że będzie on mógł oglądać treści z danego kanału nie tylko na swoim komputerze, ale również na smartfonie, tablecie czy telewizorze. Samo wykupienie póki co możliwe jest wyłącznie za pośrednictwem komputera.

W ciągu najbliższych tygodni liczba płatnych kanałów będzie się systematycznie zwiększana. Póki co usługa nie jest dostępna w Polsce. Pełna lista kanałów biorących udział w programie tutaj. Twórcy zainteresowani udziałem w programie muszą wypełnić odpowiedni formularz.

fot. YouTube

fot. YouTube

  • Marcin

    Boję się, że niedługo trzeba będzie zapłacić za nowe odcinki AdBustera albo SciFun, Polimatów albo AbstrachujeTV.

  • Paweł

    UFC to nie odpowienik naszego MMA, a właśnie MMA w najczystszej postaci. UFC jest jedynie nazwą organizacji, MMA to sport. Proponuję zmianę :-)

    Co do płatności na youtube myślę, że to bardzo dobre rozwiązanie. Sam chętnie skorzystam z płatnego kanału jako klient i jako właściciel.

    Pozdrawiam

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail