X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Instagram pozwala oznaczać znajomych na zdjęciach

Instagram pozwala oznaczać znajomych na zdjęciach

reklama


Instagram opublikował właśnie najnowszą wersję aplikacji serwisu na iOS i Androida (wersja 3.5). Do tej pory użytkownicy do publikowanych przez siebie zdjęć mogli dodawać informacje o lokalizacji oraz hashtagi. Wraz z aktualizacją aplikacji pojawia się kolejna funkcja – oznaczanie osób będących na zdjęciu.

Oczywiście nie ma tutaj mowy o żadnej rewolucji, zważywszy że chociażby facebookowicze mogą od dawna „tagować” swoich znajomych. Wprowadzenie takiej funkcji na Instagramie, serwisie który jednoznacznie kojarzony jest z publikowaniem zdjęć, było kwestią czasu. Co ważne, tylko użytkownik udostępniający zdjęcie będzie mógł oznaczyć na nim swoich znajomych. To zasadnicza różnica w porównaniu do tego jak działa to rozwiązanie na Facebooku.

Oznaczać można nie tylko innych użytkowników. Jeśli swoje konto na Instagramie posiada restauracja, którą akurat odwiedziliśmy, również będziemy mogli ją oznaczyć.

Dodanie nowej funkcji znajdzie odbicie także na profilach użytkowników. Pojawi się w nich zakładka „Zdjęcia na których jesteś”, gdzie wyświetlane będą zdjęcia, na których zostaliśmy oznaczeni. W tym przypadku Instagram poszedł drogą Facebooka – korzystając z ustawień profilu użytkownik będzie mógł wprowadzić wymóg uzyskania jego zgody na wyświetlenie zdjęcia w tym albumie.

Więcej szczegółów na temat nowej sekcji w profilu tutaj. Najnowsza wersja aplikacji Instagrama dostępna na Google Play i App Store.

fot. Instagram

fot. Instagram

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail