X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Mark Zuckerberg z wizytą w Warszawie. Czego szukał nad Wisłą założyciel Facebooka?

Mark Zuckerberg z wizytą w Warszawie. Czego szukał nad Wisłą założyciel Facebooka?

reklama


Jako pierwszy o wizycie Marka Zuckerberga w Polsce poinformował na swoim Twitterze Rafał Madajczak. Dziennikarz natknął się na szefa Facebooka, gdy ten wraz z żoną spacerował ulicami Warszawy. Zuckerberg miał przekonywać, że wizyta ma charakter czysto turystyczny. Kolejne godziny jego pobytu w Polsce zadały jednak kłam temu stwierdzeniu.

fot. twitter.com/OjciecRedaktor

fot. twitter.com/OjciecRedaktor

Okazało się, że zwiedzanie objęło również siedzibę Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, gdzie założyciel najpopularniejszego portalu społecznościowego na świecie rozmawiał z ministrem Michałem Boni. Przedmiotem rozmowy, wedle strony internetowej MAiC, były takie kwestie, jak polski sektor ICT (Information and Communication Technologies), ochrona danych osobowych i rola Polski w działaniach ukierunkowanych na ochronę wolności w internecie.

Pan zmienił świat tworząc media społecznościowe – miał powiedzieć do swojego gościa minister Boni, podkreślając rolę Facebooka jako platformy wymiany myśli i idei. Zuckerberg niejako w rewanżu ujawnił, że wśród programistów rekrutowanych przez Facebooka Polacy są drugą największą grupą – po Indiach i przed Chinami. Między innymi dlatego określił nasz kraj jako najważniejszy dla Facebooka w tej części Europy. Poza tym, warto pamiętać, że liczba użytkowników portalu w Polsce wynosi już ponad 10 mln, co zapewne też nie uszło uwadze jego władzom.

Obydwaj panowie zgodzili się, że jedną z najbardziej istotnych kwestii internetu doby social media jest kwestia ochrony danych osobowych. Minister Boni podkreślił, że to jedno z praw podstawowych w Unii Europejskiej, a Zuckerberg zaznaczył, że bardzo ważna w tym obszarze jest pełna transparentność i edukacja internautów.
fot. Facebook/MAiC

Wizytę udokumentowano zdjęciem (które pojawiło się również na oficjalnym fan page MAiC), a także krótką relacją na stronie www Ministerstwa.

  • Gdybym była Markiem, przyjechałabym negocjować warunki utworzenia data/outsourcing center. Gdybym była z MG, nie pisałabym tego, co mają na www bo takie ogólniki tylko zwiększają poczucie bezcelowych spotkań.Jestem jednak tylko sobą, więc wracam do “Analytics 2.0”.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail