X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Lekko Stronnicza Akcja 2013

Lekko Stronnicza Akcja 2013

reklama


Jak co roku akcję organizują prowadzący Lekko Stronniczy program rozrywkowy – Karol Paciorek i Włodek Markowicz. Towarzyszą im syn Zbigniewa Hołdysa, Tytus Hołdys i Radek Kotarski, twórca programu Polimaty. Idea akcji jest bardzo prosta: pomoc potrzebującym dzieciakom. – Domy dziecka nie są wybierane w żaden szczególny sposób. Wszystkie potrzebują pomocy, dlatego co roku wybieramy kolejną placówkę w wyszukiwarce Google – mówi Włodek Markowicz, współorganizator przedsięwzięcia.

Zeszłoroczna akcja przyniosła ponad 110 000 wyświetleń filmu promocyjnego na YouTube i ponad 5700 kliknięć “Lubię to”. Udało się zebrać ponad 9000 zł. W tym roku już po kilku dniach zebrana kwota znacznie pobiła zeszłoroczny rekord. Taki wynik organizatorzy zawdzięczają dużemu zasięgowi: ponad 108 000 fanów na Facebooku oraz 216 000 subskrybentów na YouTube.

Jak zostać Dżentelmenem?

W tym roku akcja odbywa się pod hasłem “Dżentelmeni pomagają”. Swoją pomoc można ofiarować na kilka sposobów. Klasycznie poprzez wpłatę na konto Domu Dziecka w Sieborowicach lub kupując koszulkę z logotypem akcji. Cały dochód ze sprzedaży trafia na konto domu dziecka dzięki sponsorowi – firmie cupsell.pl, która całkowicie zrzekła się wpływów ze sprzedaży koszulek. Żeby ułatwić internautom pomoc została stworzona specjalna aplikacja, która łączy w sobie kilka możliwości pomocy.

– Temat pomocy jest jak najbardziej poważny, jednak jeśli dodamy do tego element zabawy zwiększamy szansę na wiralowy efekt, na którym tak nam zależy. Dlatego powstał pomysł dodawania wąsów do avatara każdego użytkownika, który wejdzie do aplikacji. Dzięki temu nasi znajomi wiedzą, że uczestniczymy w akcji i też mogą się dołączyć – komentuje Michał Blak, CEO platformy click apps, która udostępniła technologię do aplikacji.

Oprócz zapuszczenia wąsów aplikacja umożliwia nam zakup koszulki i zaproszenie znajomych do wzięcia udziału w akcji. Znajdziemy w niej także dane potrzebne do przelewu na konto domu dziecka. Aplikacja znajduje się na fanpage’u Lekko Stronniczy i fanpage’ach partnerów przedsięwzięcia m.in. na MojaTrawa, Zgorzkniały Copywriter i Junior Brand Manager. W pierwotnym zamyśle akcja miała trwać do końca czerwca, jednak pojawiły się nowe możliwości współpracy i organizatorzy postanowili przedłużyć akcję o cały miesiąc. Do grona partnerów dołączyły m.in. paczkomaty InPost, dzięki którym można wysłać dobrą paczkę do Domu Dziecka w Sieborowicach zupełnie za darmo.

– Organizowanie takich akcji nie jest najprostsze, ale uwalnia pokłady chęci w ludziach czy znajomych, którzy pomagali przy akcji, czy zupełnie obcych, czyli widzach, którzy z kolei tłumnie ruszyli do wsparcia. Nie widzimy mobilizacji w tkliwych obrazkach, ale w tym, że “pomaganie jest cool”, bo ludzie internetu mają grubszą skórę i trzeba ich podejść w ciekawy sposób. Więc tak, bywa ciężko, ale warto – komentuje Karol Paciorek, współprowadzący Lekko Stronniczy TV.

http://youtu.be/gMl62_E4El4

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail