X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Pinterest nie zwalnia: 70 milionów użytkowników, co trzeci jest aktywny

Pinterest nie zwalnia: 70 milionów użytkowników, co trzeci jest aktywnyfot. mkhmarketing/cc/flickr.com

reklama


Badanie dotyczące Pinteresta przeprowadziła francuska firma badawcza Semiocast. Ze zgromadzonych danych wynika, że serwis ma już 70 milionów użytkowników. Tylko w czerwcu przybyło ich blisko 4 miliony. To potwierdzenie doskonałego tempa pozyskiwania nowych użytkowników, jakie od dłuższego czasu notuje Pinterest. Od sierpnia ubiegłego roku bazę serwisu zasila miesięcznie co najmniej 3 miliony nowych kont.

Amerykanie dominującą nacją

Co ważne, coraz większą popularność Pinterest zdobywa poza granicami Stanów Zjednoczonych. Od kilku miesięcy nowi użytkownicy spoza tego państwa stanowią ok. 40% wszystkich nowo rejestrujących się internautów. W dalszym ciągu większość stanowią jednak Amerykanie. Użytkownicy ze Stanów Zjednoczonych stanowią aktualnie dominującą grupę wśród całej „pinterestowej” społeczności (71%). Jednocześnie, prognozy mówią o tym, że odsetek Amerykanów w perspektywie 18 miesięcy spadnie poniżej 50%.

fot. Semiocast

fot. Semiocast

Plan na najbliższe miesiące? Ekspansja

Pozostałe narodowości są reprezentowane nieporównywalnie mniej licznie. Drugim najczęstszym miejscem pochodzenia użytkowników serwisu jest Kanada (prawie 4 mln), a na kolejnych miejscach plasują się Wielka Brytania, Australia oraz Meksyk. Dodajmy, że na tym kończy się liczba państw, które mają co najmniej milion użytkowników na Pintereście.

fot. Semiocast

fot. Semiocast

Serwis planuje ekspansję na rynkach innych niż amerykański, a to chociażby poprzez kampanie uruchomione w Wielkiej Brytanii i we Francji. W obydwu przypadkach do współpracy zachęcono lokalnych blogerów, zapraszając ich do skorzystania z serwisu i podzielenia się swoimi spostrzeżeniami i wnioskami.

Pinterest urzekł chińskie firmy

Co ciekawe, mniejszy niż w przypadku użytkowników jest odsetek amerykańskich firm, które założyły już swoje konto w serwisie. Konta firmowe wprowadzono dopiero na początku tego roku i jak dotąd założono ich na Pintereście blisko pół miliona, z czego 38% przypada na firmy z USA. Nieco zaskakującym może być fakt, że drugim krajem w tym rankingu są Chiny. Firmy pochodzące z Państwa Środka założyły jak dotąd 190 tysięcy kont firmowych, co przekłada się na 35% całości.

Co trzeci użytkownik jest aktywny

Eksperci Semiocast przedmiotem swojej analizy uczynili również zaangażowanie użytkowników na Pintereście. W tym celu zbadali aktywność na przeszło dwóch milionach profili. Tutaj również prym wiodą użytkownicy pochodzący z USA i to jeszcze wyraźniej niż wynikałoby to z porównania ich łącznej liczby i miejsc, z których pochodzą. Spośród wszystkich aktywnych użytkowników Pinteresta, Amerykanie stanowią aż 79%.

fot. Semiocast

fot. Semiocast

Ponad 16 milionów użytkowników nigdy nie polubiło żadnego zdjęcia lub nie przypięło do niego pinezki, z czego blisko 7 milionów to internauci mieszkający poza USA. Patrząc ogólnie, aktywnych jest niespełna 32% wszystkich.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail