X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Jak użytkownicy social media dbają o własną karierę? Kasują stare posty

Jak użytkownicy social media dbają o własną karierę? Kasują stare posty

reklama


Badanie dotyczące korzystania z serwisów społecznościowych przez Amerykanów przeprowadził serwis prawniczy FindLaw.com. Ze zgromadzonych dzięki niemu danych wynika, że internauci coraz lepiej zdają sobie sprawę z tego, jaki wpływ na ich karierę i szanse na rynku pracy może mieć aktywność w social media.

”Delete”

Ankietowanych pytano o to, w jaki sposób korzystają z takich platform jak Facebook, Twitter, Pinterest, Instagram czy Tumblr. 29% z nich przyznało, że opublikowało zdjęcie, komentarz lub informację, która może mieć negatywny wpływ na ich życie zawodowe. Znacznie więcej, bo blisko trzy czwarte respondentów (74%) choć raz usunęło ze swojego profilu w portalu społecznościowym „kłopotliwą” informację po to, by uniknąć ewentualnej negatywnej reakcji ze strony pracodawcy (również tego potencjalnego).

Więcej spokoju w tej kwestii wykazują nieco starsi internauci (35-64). W tej grupie wiekowej jedynie 36% ankietowanych przyznało się do usunięcia w przeszłości potencjalnie niewygodnych treści, co może też znaczyć, że z większym dystansem i rozwagą podchodzą do korzystania z social media.

Ze zgromadzonych danych wynika również, że już 82% młodych internautów deklaruje chociażby częściowe zwracanie uwagi na ustawienia prywatności w mediach społecznościowych.

Zdrowy rozsądek to podstawa

Oczywiście przy okazji tego typu badań nie może zabraknąć choć kilku podstawowych wskazówek dla użytkowników portali społecznościowych. Przede wszystkim, warto pamiętać o zdrowym rozsądku przy korzystaniu z tego typu platform. W końcu nasz wizerunek „sprzedajemy” nie tylko pracodawcy, ale także znajomym, rodzinie, a nawet nauczycielom.

Ponadto warto zadbać o odpowiednie ustawienia prywatności, które również mogą nas ochronić i to nawet w przypadku, gdy nasz profil zawiera pewne potencjalnie „kłopotliwe” informacje (zwłaszcza z punktu widzenia osób trzecich), które jednocześnie w naszych oczach niekoniecznie takimi są. Z drugiej strony, to co opublikujemy w sieci zawsze może zaczął własne życie, tak więc warto rozważyć, czy wstrzymanie się z publikowaniem określonych treści nie będzie najskuteczniejszą ochroną.

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Polecamy raport

Raport redakcji SOCIALPRESS

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail