X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

10 najbardziej społecznościowych Polaków 2013 roku

10 najbardziej społecznościowych Polaków 2013 roku

reklama


Przygotowaliśmy dla Was dziesięciu najbardziej aktywnych w internecie Polaków 2013 roku. Przodują sportowcy oraz muzycy, którzy najskuteczniej wykorzystują social media do promocji swojej osoby. Co ciekawe, do niedawna bardzo popularny na Facebooku Kuba Wojewódzki wypadł poza nasze TOP 10. Jest to oczywiście wynikiem tego, że skasował jakiś czas temu swoje konto i założył nowe, na którym dopiero gromadzi fanów.

10. Ewa Farna, 432 tys.  fanów

farna

fot. facebook.com/ewafarna

Nic dziwnego, że wokalistka jest tak popularna na Facebooku, swój profil aktualizuje prawie codziennie, a nawet zdarza się jej dodać więcej niż jeden wpis na dzień. Dzięki jej facebookowej stronie fani mogą być na bieżąco z tym, gdzie akurat Ewa przebywa, co robi, gdzie można ją usłyszeć czy zobaczyć na koncercie. Są prywatne i zabawne zdjęcia, nie sposób się u Ewy Farny nudzić. Profil prowadzony jest w języku polskim i czeskim.

9. Czesław Śpiewa, 478 tys. fanów

czeslaw

fot. facebook.com/pages/Czesław-Śpiewa-Blog

Profil tego polsko-duńskiego zespołu z Czesławem Mozilem na czele, to również ciekawe miejsce. Oprócz najnowszych wieści od zespołu, jak daty i miejsca koncertów, możemy się dowiedzieć o całkiem nowych projektach (słyszeliście wcześniej o  marce stworzonej specjalnie dla dzieci „Czesiociuch”?) Na profilu nie mogło też zabraknąć ciekawych i zabawnych zdjęć oraz przemyśleń lidera zespołu.

8. Łukasz Piszczek, 511 tys. fanów

piszczek

fot. facebook.com/OfficialLukaszPiszczek

Grający z numerem 26 zawodnik Borussi Dortmund – Łukasz Piszczek, to jeden z najlepszych, prawych  obrońców w Europie. Jeżeli ktoś jest fanem piłki nożnej i samego zawodnika, to na pewno znajdzie coś dla siebie na jego profilu, ponieważ zawiera on najnowsze informacje dotyczące piłkarza, które są umieszczane co kilka dni. Zdjęcia z treningów, wywiady i wszelkie akcje z nim związane. Co warto zauważyć, to również fakt, że profil oprócz języka polskiego prowadzony jest również po angielsku i niemiecku.

7. Wojciech Szczęsny, 657 tys.fanów

szczesny

fot. facebook.com/wojciechszczesny1.official

Młody i perspektywiczny bramkarz, który już od kilku lat na stałe jest podstawowym bramkarzem Arsenalu Londyn i reprezentacji Polski. Na jego profilu  nie mogło zabraknąć oczywiście całej masy zdjęć z meczów, są także te prywatne, nawet z dzieciństwa oraz humorystyczne filmiki (wiedzieliście, że bramkarz potrafi grać na fortepianie?). Śledząc profil Wojciecha Szczęsnego, możemy dowiedzieć, jak spędza czas wolny i wygrać coś od czasu do czasu w organizowanych przez niego konkursach.

6. Jakub Błaszczykowski, 666 tys. fanów

blaszczykowski

fot. facebook.com/KubaBlaszczykowski

Wieloletni reprezentant i kapitan naszej kadry narodowej oraz zawodnik Borussi Dortmund jest bardzo popularny na Facebooku. Zdarza się, że dodaje posty z osobistego telefonu komórkowego, jak zrobił to kilka dni temu dziękując za życzenia urodzinowe swoim fanom. Zaznaczył wtedy, że najchętniej odpisałby każdemu z osobna, ale musiałby wtedy na to poświęcić kilka swoich treningów ;) Oprócz licznych zdjęć i filmików piłkarza, na profilu zamieszczane są wpisy po polsku i niemiecku. Zdecydowanie jest to profil warty odwiedzenia.

5. Ewa Chodakowska, 676 tys. fanów

chodakowska

fot.facebook.com/chodakowskaewa

Nazwana trenerką wszystkich Polek, oprócz motywowania do aktywności fizycznej, równie aktywnie prowadzi swój facebookowy profil. Tak naprawdę to od niego zaczęła się popularność Ewy i jej pomoc dla polskich kobiet w dążeniu do  idealnej sylwetki. Co zatem znajduje się na jej profilu? Przede wszystkim bardzo dużo motywujących i inspirujących słów, zdjęcia na temat treningu oraz podpowiedzi, jak dążyć do wyznaczonego sobie celu. Ewa Chodakowska posiada całą rzeszę fanek, które dzielą się z nią swoimi treningowymi dokonaniami, a ona udostępnia ich zdjęcia z metamorfoz, które są inspiracją dla innych kobiet dopiero zaczynających swoją przygodę z aktywnością fizyczną i potrzebują do tego wsparcia oraz motywacji. Na profilu umieszczane są również różnego rodzaju wskazówki – nie tylko treningowe, ale i żywieniowe. Jest też dużo prywatnych zdjęć Ewy i jej męża (również trenera), informacji o nowych warsztatach, zdjęć z fankami oraz komentarzy samej trenerki, która czasami decyduje się na dementowanie plotek na jej temat coraz częściej ukazujących się na portalach plotkarskich.

4. Grubson, 741 tys. fanów

grubson

fot.facebook.com/pages/Grubson

Ten polski raper i producent muzyczny posiada profil na Facebooku, który jest przykładem na to, jak budować relacje z fanami poprzez codzienne serwowanie nowych informacji na swój temat. Informacje z koncertów, odpowiedzi na pytania fanów, niepublikowane nigdzie indziej zdjęcia, nagrania i video, czyli to wszystko co sprawia, że chce się tu wracać i być na bieżąco z twórczością muzyka.

3. Pezet, 840 tys.fanów

pezet

fot.facebook.com/pezet81

Polski raper, która posiada najszersze grono fanów na Facebooku. Jak sam na nim napisał: “Jeszcze 2-3 lata temu nie pomyślałbym, że zbierze tak duże grono, które jara się moją muzyką i śledzi moje poczynania. Dziękuję też tym, którzy chodzą na moje koncerty i kupują płyty i nie ograniczają się jedynie do słuchania pojedynczych numerów na YouTube”. W czym tkwi sekret jego popularności w social media? Przede wszystkim stały kontakt z fanami, koncertowe zdjęcia, informacje o premierach i konkursy z nagrodami.

2. Kamil Bednarek, 1,1 mln. fanów

bednarek

fot.facebook.com/maccabraa

Kamil Bednarek po swoich występach w trzeciej edycji programu Mam Talent! zajął w finale drugie miejsce i odniósł niesamowity sukces, który również jest widoczny na Facebooku. Jak dotąd, odnotował najwyższą, bo ponadmilionową liczbę fanów i tym samym jest numerem jeden jeżeli chodzi o polskich muzyków na tym portalu. Liczba osób, które lubią jego profil, wciąż rośnie i – jak twierdzą – polskie reggae bez Bednarka nie istnieje. Jak to bywa przy profilach wokalistów, są prywatne wpisy, najnowsze informacje o koncertach, zdjęcia, nagrania, video i atrakcyjne konkursy z nagrodami.

1. Robert Lewandowski, 2,4 mln.fanów

lewandowski

fot.facebook.com/LewandowskiFanPage

Piłkarz światowego formatu i jeden z najbardziej rozchwytywanych zawodników. Nic w tym dziwnego, że Lewandowski króluje nie tylko na boisku, ale także na portalach społecznościowych wśród swoich fanów. Ponad dwa miliony miłośników jego osoby na Facebooku robi wrażenie i nie zapowiada się aby ten wynik miał słabnąć, wręcz przeciwnie. Profil piłkarza jest stale aktualizowany, oprócz piłkarskich nowinek na jego temat, pojawiają się także wpisy o tym gdzie można go spotkać, prywatne zdjęcia z zasłużonego odpoczynku czy konkursy z nagrodami. Ostatnio piłkarz postanowił pochwalić się na swoim profilu sukcesem żony (która została mistrzynią świata w karate w kumie drużynowym). Po tej publikacji informacja obiegła natychmiast niemal wszystkie media, które rozpisywały się o wielkim sukcesie żonie piłkarza.

  • Śledzę profil R. Lewandowskiego i nie ma tam fajerwerków.
    Natomiast K. Błaszczykowski chyba nigdy nic sam nie udostępnił na FB. Przynajmniej tak było jeszcze do czasu jak śledziłem jego profil (do kilku miesięcy wstecz). Cały czas za niego ktoś wrzucał wpisy. Nigdy nie podpisał się sam. nigdy nie odpowiadają na komentarze. Rozumiem, że ciężko odpisywać, ale już samemu nie można wrzucac czegoś na FB?

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail