X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Gmail umożliwi wysyłanie maila do osób, których adresu nie znamy

Gmail umożliwi wysyłanie maila do osób, których adresu nie znamy

reklama


Google stara się jak może, żeby zachęcić użytkowników do korzystania z ich własnego serwisu społecznościowego Google+ i trzeba przyznać, że można znaleźć ku temu już coraz więcej powodów. Wymienianie się mailami staje się coraz rzadsze, bo ludzie często rozmawiają za pomocą komunikatorów wbudowanych na portalach społecznościowych. Czasami jednak w zupełnie nieoczekiwanych sytuacjach potrzebujemy maila danej osoby, wtedy z pomocą przychodzi nowa funkcja Gmaila.

Jak to działa

Co w sytuacji, gdy nie będziemy chcieli otrzymywać wiadomości od nieznanych osób lub nie chcemy, by nasz adres e-mail był dostępny dla niektórych znajomych? Google zadbało i o to. Wysyłanie wiadomości mailowej do kontaktów Google+ działa nieco inaczej niż w przypadku zwykłego e-maila.

Po pierwsze nasz adres e-mail nie będzie widoczny dla naszych kontaktów w Google+, póki nie wyślemy do tych osób wiadomości. Także adresy naszych znajomych z Google+, do których wysłaliśmy e-mail, pozostaną niewidoczne, dopóki nam nie odpowiedzą na mail.

Po drugie w przypadku otrzymania wiadomości od kontaktu spoza swoich kręgów, zostanie ona umieszczona na karcie Społeczności w skrzynce odbiorczej. Osoba wysyłająca w ten sposób e-mail będzie mogła rozpocząć kolejny wątek rozmowy wyłącznie wtedy, gdy odpowiemy na jej wiadomość lub dodamy ją do swoich kręgów. Jeżeli natomiast nie będziemy chcieli, żeby dana osoba się kiedykolwiek z nami kontaktowała, to klikamy „Zgłoś nadużycie lub spam”.

Po trzecie wreszcie sami decydujemy, kto może się z nami skontaktować. Aby zmienić standardowe ustawienia, należy wejść w Ustawienia Gmaila, gdzie na samym dole (karta Ogólne) powinniśmy znaleźć sekcję Wysyłaj e-maile z Google+. Mamy do wyboru takie opcje jak „Każdy w Google+”; „Kręgi rozszerzone”; „Kręgi”; „Nikt”. Następnie klikamy Zapisz zmiany.

Nowa funkcja będzie sukcesywnie wprowadzana dla wszystkich użytkowników Gmaila. Standardowo ustawiona opcja będzie zezwalać każdemu w Google+ skontaktować się z nami bezpośrednio przez mail. Szczegółowe informacje dostępne w Centrum Pomocy Gmaila.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail