X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Kominek po raz kolejny wskazuje najbardziej wpływowych blogerów

Kominek po raz kolejny wskazuje najbardziej wpływowych blogerów

reklama


Tomek Tomczyk, szerzej znany jak bloger Kominek, kilka lat temu postanowił opublikować ranking najbardziej, jego zdaniem, wpływowych postaci polskiej blogosfery. Przedsięwzięcie zaczęło żyć własnym życiem i tym sposobem już po raz szósty otrzymujemy ciekawy wgląd w to, jak wygląda obecnie śmietanka polskiej blogosfery.

Podobnie jak poprzednie, Kominek dokonał w obrębie rankingu podziału na trzy kategorie: Złotą, srebrną i brązową dziesiątkę (w ubiegłym roku do ostatniej kategorii zaliczył tylko siedmiu blogerów, stąd „Brązowa siódemka”).

Elita

Rzut oka na ścisły „top” i okazuje się, że na szczytach blogosfery nie zmieniło się aż tak wiele. W porównaniu do ubiegłorocznego zestawienia, w „Złotej dziesiątce” zaszły tylko cztery zmiany. Swoje miejsca w ścisłej elicie utrzymali: Natalia Hatalska (hatalska.com), Grzegorz Marczak (AntyWeb), Przemysław Pająk (Spider’s Web), Tamara Gonzalez-Perea (Macademian Girl), Eliza Wydrych (Fashionelka) oraz… sam Kominek, naturalnie. Poza tym do Top 10 dostali się Karolina Gliniecka (Charlize Mystery), Michał Kędziora (Mr Vintage), Julia Kuczyńska (MAFFASHION) i Jessica Mercedes Kirschner (Jemerced). Cała czwórka wymienionych awansowała do „Złotej dziesiątki” bezpośrednio z przedsionka, czyli „Srebrnej dziesiątki”.

A kto znalazł się w owym „srebrnym przedsionku” elity? Przede wszystkim tzw. „spadkowicze”, czyli blogerzy, którzy w 2012 r. znaleźli się poziom wyżej: Maciej Budzich (Mediafun), Matylda Kozakiewicz (Segritta), Anna i Jakub Górniccy (Podróżniccy) i Artur Kurasiński. Ponadto warto wspomnieć chociażby o Pawle Opydo (Zombie Samurai) i Andrzeju Tucholskim (jestkultura.pl).

Perspektywiczni

Wśród dobrze rokujących „młodych gniewnych”, którzy znaleźli się w „Brązowej dziesiątce”, Kominek umieścił m.in. Monikę Mikowską (jestem.mobi), Katarzynę Gorol (jestem kasia) i Żorża Ponimirskiego (Streetfood Polska).

Poza tym autor zestawienia pokusił się o wytypowanie największych nadziei polskiej blogosfery oraz poprosił Krzysztofa Gonciarza, by wskazał najlepiej jego zdaniem rokujących vlogerów.

Ikony

Osobną kategorię stanowią „ikony polskiej blogosfery”, czyli postaci bardzo wpływowe, dla których jednak blog nie jest główną platformą do przekazywania opinii. Tutaj Kominek wymienia m.in. Tomasza Machałę (redaktor naczelny NaTemat.pl), Pawła Tkaczyka, Piotra Waglowskiego (VaGla.pl) czy Michała Sadowskiego (twórca Brand24).

Po raz kolejny przy okazji tworzenia przez Kominka rankingu, jego wysiłki wsparły Sotrender i Brand24, które opublikowały wyniki badań dotyczące obecności blogerów w social media.

Pełne wyniki rankingu, wraz z uzasadnieniami dla pozycji poszczególnych blogerów, dostępne na blogu Kominka.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail