X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Kominek wyróżnił najbardziej wpływowych blogerów

Kominek wyróżnił najbardziej wpływowych blogerów

reklama


Tegoroczne zestawienie najbardziej wpływowych blogerów to już piąta edycja rankingu przygotowywanego przez Tomka “Kominka” Tomczyka. Wyróżnił w nim zarówno najbardziej znane i wpływowe postaci blogosfery („Złota dziesiątka”), swoistą „grupę pościgową” („Srebrna dziesiątka”), jak również tych, którzy pomimo nieco mniejszej popularności mają spory wpływ na gusta i opinie internautów („Brązowa siódemka”). Przy każdym nazwisku Kominek umieścił krótkie uzasadnienie.

Kto znalazł się na samym szczycie rankingu? Najwięcej przedstawicieli ma szeroko pojęta branża reklamowa: Maciej Budzich, Natalia Hatalska i Artur Kurasiński. Mocną reprezentację ma również branża technologiczna w osobach Grzegorza Marczaka i Przemysława Pająka, a niektórzy z pewnością do tej kategorii zaliczyliby wspomnianego już Budzicha. Poza tym Kominek w dziesiątce najbardziej wpływowych blogerów umieścił również dwie przedstawicielki branży modowej (Tamara Gonzalez PereaMacademian Girl i Eliza WydrychFashionelka), Jakuba i Annę Górnickich (Podróżniccy), Matyldę Kozakiewicz (Segritta) oraz… siebie. Warto wszakże zauważyć, że przypisywanie wymienionych blogerów do poszczególnych branż jest w tym przypadku czysto umowne, bowiem jak podkreśla autor rankingu, obszar ich działania jest bardzo szeroki.

„Srebrna dziesiątka” to przede wszystkim przedstawiciele branży modowej, która zdaniem Kominka jest obecnie najsilniejsza w polskiej blogosferze. Autor wskazuje, że w przypadku kilku nazwisk miał wątpliwości co do tego, czy nie powinny znaleźć się w „Złotej dziesiątce”. Zdecydował obszar działania, nieco węższy niż w przypadku najlepszych. W tej grupie znalazło się aż siedem blogerek, m.in. Karolina Gliniecka (Charlize Mystery) i Katarzyna Gorol (Jestem Kasia oraz blogerzy Andrzej Tucholski (jestKultura, jestBlog), Marcin Budzyk (Nie Muzyczna Pięciolinia) i Michał Kędziora (Mr. Vintage).

Dlaczego „Brązowa siódemka” a nie „dziesiątka”? Jak pisze Kominek, zmuszony był zmniejszyć listę, ponieważ nie znalazł w polskiej blogosferze trzydziestu wpływowych blogów. Dlatego też ta siódemka wyznacza granicę, za którą „jest przepaść”. Tutaj znaleźli się między innymi nowi w rankingu Monika Mikowska (jestem.mobi) i Jakub Prószyński (Pijaru Koksu).

Osobną kategorię stanowią “ikony blogosfery”. Jak pisze o nich Kominek, to osoby, które “na stałe wpisały się w krajobraz blogosfery, robią dla niej wiele dobrego, a dzięki swojej pracy zyskali wśród nas [blogerów – przyp. red.] szacunek i wdzięczność”. Wśród nich wymienia m.in. Jacka Gadzinowskiego, Tomasza Machałę i Pawła Tkaczyka.

Kominek wyróżnił również wschodzące gwiazdy blogosfery, jak chociażby autorów blogów Matka Sanepid czy Streetfood Polska.

Osobna część rankingu to wyniki badań, jakie dla Kominka przeprowadziły Sotrender i Brand24. Dowiadujemy się z nich które blogi mają najwięcej fanów na Facebooku, które angażują najbardziej i którzy blogerzy mogą się pochwalić najwyższą liczbą subskrybentów.

Pełny ranking na blogu Kominka.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail