X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Funkcja zapisywania treści kolejną nowinką Facebooka

Funkcja zapisywania treści kolejną nowinką Facebooka

reklama


Zjawisko “szumu informacyjnego” (opisywanego jako nadmiar informacji utrudniający wyodrębnienie informacji prawdziwych i istotnych) z pewnością w pewnym sensie można również odnieść do Facebooka. Każdego dnia przewijając News Feed naszym oczom ukazują się setki nowych linków, zdjęć, filmików etc. Wprawdzie nie wszystkie wyświetlane treści są z naszego punktu widzenia interesujące, jednak i tak ilość tych, z którymi chcielibyśmy się zapoznać jest dosyć spora – taki jest wszak cel działania algorytmu Facebooka odpowiedzialnego za filtrowanie treści. Niestety, nie zawsze mamy czas na to, by przeczytać i obejrzeć wszystko, co wyda nam się ciekawe. Tej rosnącej potrzebie wychodzi naprzeciw nowa funkcja Facebooka – przycisk “Zapisz”.

Nie pozwól, by coś Cię ominęło

Nowa funkcja po raz pierwszy była testowana już 2 lata temu, w lipcu 2012 r., jednak dopiero teraz przyszedł czas na jej pełne upowszechnienie. Możliwość zapisywania treści ma pomóc użytkownikom w tym, by nie ominęły ich żadne interesujące treści. Linki, miejsca, filmy, programy telewizyjne czy muzyka – to wszystko będzie można zapisać i odłożyć na później, jeśli akurat nie będziemy mieli czasu. Zapisane treści będą widoczne wyłącznie dla użytkownika, chyba że postanowi się nimi podzielić ze znajomymi. Przycisk “Zapisz” w przypadku postów umieszczony zostanie w prawym dolnym narożniku posta lub w rozwijanym menu w prawym górnym narożniku, a w przypadku fanpejdży – w rozwijanym menu, którego ikonka znajduje się w prawym dolnym narożniku cover photo.

fot. Faceboook

fot. Faceboook

fot. Facebook.com/SocialMediaPress

fot. Facebook.com/SocialMediaPress

Łatwy dostęp i szereg ułatwień

Powrót do zapisanych treści będzie możliwy w każdym momencie. W wersji desktopowej Facebooka wystarczy kliknąć w zakładkę “Zapisane” znajdującą się w lewej kolumnie ekranu, natomiast w wersji mobilnej (Android, iOS) należy przesunąć ekran w lewo i w dziale “Ulubione” odnaleźć tę samą zakładkę.

fot. Faceboook

fot. Faceboook

Lista zapisanych treści jest podzielona na odpowiednie kategorie, dzięki czemu użytkownik z łatwością powinien znaleźć to, z czym w danej chwili chciałby się zapoznać. Kolejnym ułatwieniem powinny być wysyłane przez Facebooka przypomnienia o zapisaniu treści. Zapisane treści będzie można również w każdej chwili przenieść do archiwum.

fot. Facebook

fot. Facebook

Więcej informacji na temat funkcji zapisywania w Centrum pomocy Facebooka.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail