X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Google+ z nowymi zasadami. Można używać pseudonimów zamiast nazwisk

Google+ z nowymi zasadami. Można używać pseudonimów zamiast nazwisk

reklama


Google+ zadebiutowało ponad trzy lata temu z ambitnym planem zostania największym konkurentem Facebooka. Serwis do tej pory miał problemy ze zdobyciem aktywnych uczestników, często określano go także mianem “wirtualnego miasta duchów”. Za pomocą łączenia serwisu z innymi swoimi usługami, między innymi Gmailem i Picasą, Google starało się pozyskać jak najwięcej użytkowników, jednak nie przełożyło się to na wzrost zainteresowania serwisem i aktywność internautów.

Od początku działalności Google+ charakteryzowało się  tym, że była to sieć społeczna dla osób posługujących się prawdziwym danymi. Pseudonimy i nazwy nie będące realnymi nazwiskami były zakazane, a użytkownicy posługujący się nimi banowani. Największa zmiana, która wywołała niezadowolenie wielu internautów, nastąpiła w ubiegłym roku, gdy G+ połączono  z YouTubem, nie dając tym samym użytkownikom wolności decyzji, czy z portalu społecznościowego chcą korzystać, czy nie.

Google przeprasza

Od dzisiaj, mając oczywiście na uwadze, że nie można podszywać się pod inne osoby i używać wulgaryzmów, nie obowiązują już żadne ograniczenie co do nazwy profilu. Co prawda formularz dotyczący ustawień konta nadal posiada pole na imię i nazwisko, natomiast dane nie będą już w żaden sposób weryfikowane, a użytkownicy  posługujący się nieprawdziwe nazwiskami usuwani. Posiadacze kont mogą zmieniać swoje nazwy maksymalnie trzy razy w miesiącu. Nowe zasady obowiązują zarówno użytkowników G+, jak i YouTube.

fot. plus.google.com

fot. plus.google.com

Na oficjalnym profilu amerykański koncern przeprasza, że polityka dotycząca nazw kont jest niejasne i doprowadziła do powstawania trudności dla użytkowników. Tym samym przyznaje, że ich uprzednie, nieco restrykcyjne zasady, uniemożliwiały korzystanie z portalu osobom chroniącym swoje dane osobowe. Nowa zarządzenia na pewno przypadną do gustu osobom chcącym zachować anonimowość w sieci. Czy zmiana fundamentalnej dotychczas zasady G+ pociągnie za sobą kolejne? Na odpowiedź będziemy musieli jeszcze poczekać.

Polecamy raport

Raport redakcji SOCIALPRESS

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail