X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Google+ z nowymi zasadami. Można używać pseudonimów zamiast nazwisk

Google+ z nowymi zasadami. Można używać pseudonimów zamiast nazwisk

reklama


Google+ zadebiutowało ponad trzy lata temu z ambitnym planem zostania największym konkurentem Facebooka. Serwis do tej pory miał problemy ze zdobyciem aktywnych uczestników, często określano go także mianem “wirtualnego miasta duchów”. Za pomocą łączenia serwisu z innymi swoimi usługami, między innymi Gmailem i Picasą, Google starało się pozyskać jak najwięcej użytkowników, jednak nie przełożyło się to na wzrost zainteresowania serwisem i aktywność internautów.

Od początku działalności Google+ charakteryzowało się  tym, że była to sieć społeczna dla osób posługujących się prawdziwym danymi. Pseudonimy i nazwy nie będące realnymi nazwiskami były zakazane, a użytkownicy posługujący się nimi banowani. Największa zmiana, która wywołała niezadowolenie wielu internautów, nastąpiła w ubiegłym roku, gdy G+ połączono  z YouTubem, nie dając tym samym użytkownikom wolności decyzji, czy z portalu społecznościowego chcą korzystać, czy nie.

Google przeprasza

Od dzisiaj, mając oczywiście na uwadze, że nie można podszywać się pod inne osoby i używać wulgaryzmów, nie obowiązują już żadne ograniczenie co do nazwy profilu. Co prawda formularz dotyczący ustawień konta nadal posiada pole na imię i nazwisko, natomiast dane nie będą już w żaden sposób weryfikowane, a użytkownicy  posługujący się nieprawdziwe nazwiskami usuwani. Posiadacze kont mogą zmieniać swoje nazwy maksymalnie trzy razy w miesiącu. Nowe zasady obowiązują zarówno użytkowników G+, jak i YouTube.

fot. plus.google.com

fot. plus.google.com

Na oficjalnym profilu amerykański koncern przeprasza, że polityka dotycząca nazw kont jest niejasne i doprowadziła do powstawania trudności dla użytkowników. Tym samym przyznaje, że ich uprzednie, nieco restrykcyjne zasady, uniemożliwiały korzystanie z portalu osobom chroniącym swoje dane osobowe. Nowa zarządzenia na pewno przypadną do gustu osobom chcącym zachować anonimowość w sieci. Czy zmiana fundamentalnej dotychczas zasady G+ pociągnie za sobą kolejne? Na odpowiedź będziemy musieli jeszcze poczekać.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail