X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Twitter w Polsce to przede wszystkim ludzie

Twitter w Polsce to przede wszystkim ludzie

reklama


Sotrender nie zwalnia tempa – do Fanpage Trends i YouTube Trends dołącza kolejna odsłona raportów o mediach społecznościowych – Twitter Trends! Wprawdzie mikroblog nie jest u nas tak popularny jak Facebook i YouTube, niemniej w przypadku niektórych branż odgrywa coraz ważniejszą rolę w komunikacji. Stąd potrzeba stworzenia cyklicznego raportu, który będzie stanowił comiesięczne kompendium wiedzy o najważniejszych wydarzeniach i statystykach dotyczących Twittera.

O Sikorskim mówiło się najwięcej

Jak pokazują dane zgromadzone przez Sotrender, Twitter w Polsce to przede wszystkim ludzie, a nie marki. To oni gromadzą najwięcej obserwujących i jednocześnie to o nich mówi się najczęściej. Najwięcej wzmianek w lipcu zanotował bowiem szef MSZ Radosław Sikorski. Poza tym minister bezapelacyjnie przoduje w rankingu popularności w kategorii „Politycy i partie”.

fot. Sotrender

fot. Sotrender

Jeśli chodzi o marki, najwięcej wzmianek (3010) odnotował profil Legii Warszawa, co z pewnością miało związek z pokonaniem 4:1 Celtiku Glasgow w pierwszym meczu 3. rundy eliminacji Ligi Mistrzów.

Markowe profile daleko w tyle

Najpopularniejszym polskim profilem jest ten należący do Wojciecha Szczęsnego. Bramkarz Arsenalu Londyn zgromadził jak dotąd ponad 750 tys. obserwujących, wyprzedzając profile MTV Polska (500 tys., lider branży medialnej) i tvn24.

fot. Sotrender

fot. Sotrender

Znamienne, że w Top 15 znajdują się wyłącznie profile z kategorii „Media” i „Ludzie” – najpopularniejszym stricte markowym profilem jest ten należący do Sony Music Poland. Liczba obserwujących jest w tym przypadku jednak znacznie mniejsza – „tylko” 144 tys. obserwujących. Pozostałe markowe profile wypadają jeszcze słabiej – drugie w rankingu Vevo Polska zgromadziło jak dotąd 47 tys. obserwujących, a zatem 3-krotnie mniej niż lider.

Międzynarodowa sława popłaca również na Twitterze

Popularność profili konkretnych osób widać również na przykładzie Marcina Gortata. Wpis, w którym obwieścił światu podpisanie nowego kontraktu z Washington Wizards został najpopularniejszym tweedem lipca, notując aż 1850 tweetów.

fot. Sotrender

fot. Sotrender

Oczywiście zarówno popularność Szczęsnego, jak i Gortata to w dużej mierze efekt tego, że są również znani poza granicami naszego kraju, dzięki czemu ich poczynania śledzą również fani piłki nożnej w Anglii i koszykówki w USA.

Wśród profili, które w lipcu najefektywniej pozyskiwały nowych fanów na pierwszy plan wysuwa się ten prowadzony przez Orange Polska. W minionym miesiącu zanotował wzrost rzędu aż 61% (5,5 tys. nowych fanów). Na tym polu wyróżniły się również profile Samsunga (20%), adidasa (17%) oraz Roberta Lewandowskiego (11%).

Więcej szczegółów w podsumowaniu dostępnym na blogu Sotrender. Pełne lipcowe Twitter Trends znajdziecie tutaj.

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail