X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Młodzi Przedsiębiorcy mają reprezentację w Europie

Młodzi Przedsiębiorcy mają reprezentację w Europiefot. materiały prasowe

reklama


Europejska Konfederacja Młodych Przedsiębiorców aktywnie włącza się w promocję przedsiębiorczości na skalę europejską, współpracując z organizacjami o podobnym profilu działającymi na szczeblach krajowych, europejskim i światowym. Jej nadrzędnym celem jest kooperacja środowisk młodych i przedsiębiorczych ludzi, nawiązywanie kontaktów oraz propagowanie najlepszych praktyk związanych z prowadzeniem własnego biznesu.

Równolegle do przyjęcia do Konfederacji Forum Młodych RIG w Katowicach przygotowało Manifest Młodych Przedsiębiorców, który wpisuje się w europejski ruch skupiający się na rozwoju młodej przedsiębiorczości wspierany m.in. przez Neelie Kroes – wiceprzewodniczącą Komisji Europejskiej. Inicjatorzy Manifestu zapewniają, że dołożą wszelkich starań, by jego zapisy zostały wprowadzone do praktyki gospodarczej. – Będziemy monitorować w tym zakresie prace rządu, odpowiedzialnych ministerstw i resortów oraz na bieżąco informować opinię publiczną z zakresu i postępu wykonanych prac – konsekwentnie i z uporem – podkreśla Przemysław Grzywa, wiceprzewodniczący Forum Młodych RIG w Katowicach.

Manifest Młodych Przedsiębiorców składa się z narzędzi i rekomendacji zebranych w pięć filarów rozwoju młodej przedsiębiorczości – kluczowych dla zabezpieczenia przyszłości gospodarczej kraju. Ich autorzy – Forum Młodych Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach (koordynator Manifestu), Młodzi Reformują Polskę, Grupa Leader i Polska Przedsiębiorcza – zidentyfikowali najważniejsze kwestie wpływające na rozwój i prowadzenie młodych firm. Dokument ten skupia się na pięciu obszarach tematycznych: otoczenie prawne, swoboda działalności gospodarczej, ekosystem startupowy, lokalna administracja i rozwój przedsiębiorczości.Manifest wskazuje sposoby i narzędzia wsparcia oraz rozwoju funkcjonujących i przyszłych Młodych Przedsiębiorców.

Uzupełnieniem tematyki młodej przedsiębiorczości, szeroko poruszanej na tegorocznym Kongresie, była specjalna ścieżka tematyczna pn. “Europejskie Forum Młodych Przedsiębiorców” przygotowana przez Forum Młodych RIG w Katowicach. W jej ramach odbyły się m.in. okrągły stół dotyczący kształcenia przedsiębiorców na uczelniach wyższych, praktyczne warsztaty Akademii Marketingu i Sprzedaży z zakresu personal brandingu, e-commerce oraz content marketingu, a także dwa panele dyskusyjne – „Młody Przedsiębiorca w Nowoczesnym Mieście” i „Polskie StartUpy na starcie?”. Dodatkowo odbyło kilkanaście wydarzeń dla startupów i młodych przedsiębiorców w czwartym dniu Kongresu pn. “Start – your business – Up” oraz specjalny Startup Mixer połączony z Czwartkiem Social Media. Zaproszeni eksperci, współautorzy Manifestu, starupowcy, specjaliści gospodarczy, a także przewodniczący YES rozmawiali o możliwościach rozwoju i wsparcia dla młodych osób chcących prowadzić własny biznes. Patronatem Medialnym ścieżkę EFMP objęli: StartUp Magazine, Magazyn Pierwszy Milion, SocialPress.pl oraz Web.Gov.pl.

FOTORELACJA Z WYDARZENIA

Gala Moda na biznes_przyjęcie FM RIG do EYEC (1) Gala Moda na biznes_przyjęcie FM RIG do EYEC (3) Polskie StartUpy na Starcie (1) Polskie StartUpy na Starcie (2) Polskie StartUpy na Starcie (3) Polskie StartUpy na Starcie (4) Polskie StartUpy na Starcie (5) Polskie StartUpy na Starcie (6)

źródło: materiały prasowe
zdjęcia dostarczył organizator

Polecamy raport

Raport redakcji SOCIALPRESS

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail