X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Wiemy, co Zuckerberg zaplanował dla Facebooka na najbliższe 10 lat…

Wiemy, co Zuckerberg zaplanował dla Facebooka na najbliższe 10 lat…Mark Zuckerberg, fot. The Crunchies/CC/Flickr.coma

reklama


Mark Zuckerberg przedstawił plany i pomysły korporacji na kolejne 3, 5 i 10 lat rozwoju serwisu oraz usług i produktów towarzyszących. Z jego wystąpienia można wnioskować, że nie boi się zmian.

instagram-logo

Perspektywa 3-letnia

W ciągu następnych trzech lat Facebook planuje dalszą ekspansję serwisu na inne rynki światowe, głównie poprzez zwiększenie liczby użytkowników serwisu. Szczególna uwagą obdarzone będzie także komunikowanie osób i instytucji publicznych ze wszystkimi użytkownikami Facebooka. W planie 3-letnim zwrócono uwagę na rozwój usługi video, która cieszy się ogromna popularnością wśród facebookowiczów. Do 2018 roku z pewnością będziemy obserwować liczne zmiany i nowości w dwóch produktach nadzorowanych przez koncern z Menlo Park: Instagramie i Atlasie. W przypadku tego pierwszego planowany jest dalszy rozwój aplikacji mobilnej i dalsze rozpowszechnianie serwisu, także w środowisku biznesowym i marketingowym. W drugim przypadku będziemy świadkami agresywnej polityki promocji usług oferowanych przez tę platformę oraz nowych rozwiązań wprowadzonych w celu poprawy funkcjonalności serwisu dla użytkowników.

meesenger

Perspektywa 5-letnia

Działania Facebooka przez następne pięć lat mają się skupić na rozwoju technologii mobilnych oferowanych na smartfony i tablety. Dotyczy to aplikacji WhatsApp Messenger, która zdobywa coraz szersze grono wiernych użytkowników. Zmiany w aplikacji już zaszły, o czym mogą przekonać się jego użytkownicy korzystający z niego na Androidzie, iOS i Windows Phone. Facebook zamierza także ułatwiać młodym programistom tworzenie nowatorskich aplikacji, a marketingowcom udostępnić całkiem nową platformę reklamy na urządzenia mobilne.

Facebook-OculusPerspektywa 10-letnia

Plany w tej perspektywie dotyczą bardziej wzniosłych i prorozwojowych inicjatyw. Podstawą do tego będą starania o zapewnienie dostępu do Internetu jak największej liczbie ludzi na świecie, szczególnie tych mieszkających w krajach rozwijających się. Za 10 lat Internet ma być dobrem powszechnym, zapewniającym najważniejsze usługi z zakresu opieki zdrowotnej, komunikacji, transportu oraz zatrudnienia. Przełomowym momentem w rozwoju najnowszych technologii ma być dokończenie projektu Oculus, opracowanie przystosowanych do niego aplikacji i gier i uczynienie z całego przedsięwzięcia pierwszej platformy wirtualnej rzeczywistości. Projekt ten jest traktowany jako kamień milowy w rozwoju informatyki i technologii.

Podsumowując…

Po zapoznaniu się z planami Marka Zuckerberga, możemy śmiało powiedzieć, że przewidywania o utracie pozycji na rynku przez Facebooka i oddanie jej nowemu, lepszemu i bardziej nowatorskiemu serwisowi były przedwczesne. Plany na 10 lat do przodu pokazują, że technologie mobilne, aplikacje, a także prace nad wirtualną rzeczywistością zdominują rynek i newsy w tej dziedzinie przez kolejne lata. Coś dla siebie dostaną także marketingowcy. A plany powszechnego dostępu do sieci na całym świecie są obiecujące, choć trochę idealistyczne. Miejmy jednak nadzieję, że i ten projekt skończy się pełnym sukcesem.

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Polecamy raport

Raport redakcji SOCIALPRESS

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail