X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Facebook uruchamia funkcję przelewów za pomocą Messengera

Facebook uruchamia funkcję przelewów za pomocą Messengerafot. © ldprod - bank zdjęć Fotolia.com

reklama


Jak wykonać przelew?

Przesłanie pieniędzy przez Messengera składa się z trzech prostych kroków. Pierwszy, dość oczywisty, polega na rozpoczęciu konwersacji z danym użytkownikiem. Kolejnym krokiem jest wybranie ikony $, odpowiadającej za proces wysłania pieniędzy. Następnie wpisujemy kwotę, którą chcemy przesłać, wybieramy przycisk PAY (ZAPŁAĆ) i dodajemy naszą kartę kredytową, aby sfinalizować proces. Gotowe! Odebranie przelewu jest równie proste. Wystarczy otworzyć okno konwersacji, a przy pierwszym przelewie dodać swoją kartę kredytową i zaakceptować transakcję. Kolejne transakcje odbioru nie będą wymagały ponownego wybierania karty.

Twórcy zapewniają, że dostarczenie pieniędzy nie potrwa dłużej niż 3 dni robocze, a wszystko będzie zależne od danego banku czyli dokładnie tak jak dzieje się to w przypadku normalnych przelewów.

fot. newsroom.fb.com

fot. newsroom.fb.com

Co z bezpieczeństwem?

Autorzy zaktualizowanej wersji Messengera zapewniają  o bezpieczeństwie platformy, którą oceniają jako niezawodną i godną zaufania nieprzerwanie od ponad 8 lat. W praktyce bywało z tym różnie, a niemal każdy z nas oprócz wielu pozytywnych wspomnień z Facebookiem, ma również te nieco bardziej negatywne. Oczywistym jest, że nowa funkcja Messengera może tylko zwiększyć czujność i działanie hakerów. Jak się okazuje, specjaliści Facebooka postanowili przeciwdziałać wszelkim włamaniom. W jaki sposób? Przede wszystkim poprzez monitorowanie i kontrolowanie podejrzanych przelewów, szyfrowanie połączeń pomiędzy użytkownikiem a Facebookiem, a także przechowywanie systemów płatności w zabezpieczonej przestrzeni.

Podczas pierwszego wykonywanego przez nas przelewu można ustalić dodatkowy kod PIN, który zapewni bezpieczeństwo przy kolejnych transakcjach, a użytkownicy urządzeń z system iOs będą mieli możliwość włączenia Touch ID, a więc zabezpieczenia transakcji poprzez dotyk swojego palca.

Jak nowa funkcja będzie działać w praktyce? W najbliższych miesiącach będą ją mogli wypróbować użytkownicy zarówno iOS, jak i Androida w Stanach Zjednoczonych, wtedy więc możemy spodziewać się pierwszych recenzji. Co sądzicie o nowym pomyśle Facebooka?

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail