X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Nabór projektów do trzeciej edycji Filmteractive Market

Nabór projektów do trzeciej edycji Filmteractive Market

reklama


Czym jest Filmteractive Market?

Filmteractive Market to pierwsze targi treści interaktywnych i crossmedialnych w Europie Środkowo-Wschodniej. To miejsce dla twórców chcących zaprezentować innowacyjne projekty filmowe i cross mediowe z obszaru digital content oraz dla tych, którzy chcą sprzedać lub kupić ciekawy projekt lub rozwiązanie technologiczne.

Targi są jedną z trzech części międzynarodowego wydarzenia Filmteractive, które odbędzie się w dniach 23-24 września 2015 r. w Szkole Filmowej w Łodzi. Tematem przewodnim tegorocznej edycji imprezy jest Creative Content.

Filmteractive Market 2014

Do ubiegłorocznej edycji Marketu zgłoszono ponad 70 projektów z całego świata. Zostały one ocenione przez międzynarodowe grono ekspertów. Nagrodę główną, ufundowaną przez firmę EVIO Polska, zdobył duński projekt The Reward. Jurorzy przyznali również nagrodę specjalną, skierowaną do twórców z krajów basenu Morza Bałtyckiego, ufundowaną przez organizację The Northern Dimension Partnership on Culture (NDPC) – zdobył je międzynarodowy projekt Axion, prezentowany przez polsko-szwedzki zespół.

Zasady naboru

Nabór projektów do edycji 2015 potrwa do 15 czerwca 2015. Szukamy interaktywnych treści wideo (filmów, seriali telewizyjnych i webowych), innowacyjnych filmów dokumentalnych oraz projektów cross- i transmediowych. Nadsyłane projekty muszą być zgodne z założeniami tematycznymi Filmteractive Market. Po raz pierwszy zachęcamy także do zgłaszania gier wideo. To coraz bardziej istotna gałąź przemysłu audiowizualnego, co chcemy podkreślić.

Po przejściu finałowej selekcji online, twórcy 10 najlepszych projektów zaprezentują je przed panelem eksperckim i publicznością Filmteractive. Najlepszy projekt otrzyma nagrodę. W tym roku nagrody przyznamy w dwóch kategoriach: za Najlepszy Projekt Niekomercyjny oraz Najlepszy Projekt z Potencjałem Komercyjnym.

Aby zgłosić projekt, skorzystaj z aplikacji: filmteractive.eu.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail