X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Będzie Instagram dla dorosłych?

Będzie Instagram dla dorosłych?fot. © Alexey Rumyantsev - bank zdjęć Fotolia.com

reklama


Wojna na Instagramie wybuchała już nie raz, a wraz z nią coraz to odważniejsze kampanie oraz ruchy użytkowników. Najpierw pojawił się problem z cenzurowaniem kobiecych sutków, czego skutkiem jest walka do dziś (!) o równouprawnienie na platformie. Kobiety z całego świata, również te znane, walczą o to, aby Instagram nie usuwał ich zdjęć. Pojawiły się również problemy ze zdjęciami osób, które zanadto się negliżowały oraz słynny już hashtag #curvy, który na jakiś czas zniknął z Instagrama, a kobiety o pełnych kształtach, publikujące swoje zdjęcia w bieliźnie zostały poinformowane o usunięciu ich zdjęć z aplikacji. Na pewno każdy z Was zna niejedną podobną historię i na pewno nie raz zastanawialiście się nad tym, o co chodzi z tą polityką Instagrama i dlaczego tak zaciekle się jej utrzymuje.

  Jak się okazuje, być może już niedługo nadejdą kolejne zmiany i udogodnienia na Instagramie. Z okazji piątej rocznicy istnienia platformy, Vanity Fair zorganizowało konferencję w San Francisco, na której jeden z założycieli Instagrama, Kevin Systrom, powiedział, że firma rozważa utworzenie serwisu w wersji dla dorosłych, gdzie polityka platfromy będzie już zupełnie inna. W panelu dyskusyjnym wzięła te udział aktorka Lena Dunham, która jest niesamowicie aktywna na polu walki z nietolerancją i, która jednocześnie nie zważając na wszelki reguły, publikuje odważne zdjęcia i wcale się tego nie wstydzi.

Pomimo tego, że w siedzibie firmy trwają rozmowy na temat pojawienie się wspomnianej już wersji Instagrama dla dorosłych, na razie nie wiadomo kto będzie decydował o tym jakie treści będą “wpisywać” się w kanon nowego Instagrama, ani jak będą regulowane zasady korzystania z niego. Oczywiście Systrom zaznaczył, że nie chodzi o stworzenie kolejnego porno-serwisu, bo nie taki jest cel działania Instagrama, ale bardziej o “utworzenie miejsca, w którym użytkownicy będą mieli szanse wyrazić siebie w piękny sposób.” – dodał założyciel Instagrama. I tu znowu się pojawia pytanie: ale co to znaczy piękny? Dla każdego piękno jest inaczej definiowane, przez co założenia nowej wersji Instagrama mogą w praktyce okazać się zupełnie nieadekwatne, w efekcie czego kolejne problemy na linii użytkownik-aplikacja okażą się kwestią czasu. Ale jak będzie, zobaczymy. Póki co, poczekajmy na Instagram R-Rated.

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail