X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Facebook właśnie ułatwił udostępnianie contentu z innych aplikacji

Facebook właśnie ułatwił udostępnianie contentu z innych aplikacjifot. bank zdjęć shutterstock.com

reklama


Facebook właśnie zaprezentował nowe rozszerzenie dla użytkowników systemu iOS, którego zadaniem jest ułatwienie nam sprawowania kontroli nad tym co jest udostępniane i komu.

Nowe rozszerzenia są używane przez aplikacje firm trzecich, aby umożliwić użytkownikom udostępnianie treści również na Facebooku. Funkcja ta istniała już jakiś czas temu w ramach systemu iOS, ale doświadczenia z nią związane nie zawsze były na najlepszym poziomie, stąd decyzja firmy o wprowadzeniu swoich własnych ulepszeń.

Alyssa Levitz, Product Manager Facebooka wyjaśniła, że “wiedzieliśmy, że mamy sporo do zrobienia, aby doświadczenia użytkowników uległy poprawie. Żadne z poprzednich rozszerzeń nie pozwalało użytkownikom na tagowanie swoich znajomych, przegląd postów czy wybór tego, kto może oglądać posty.” 

fot. mashable

fot. mashable

Nowa funkcja udostępniania, która w środę trafi do deweloperów, używających istniejących już rozszerzeń, sprawi, że udostępnianie z tzw. “trzecich” aplikacji będzie przypominać to, dostępne na Facebooku.

Choć najnowsza zmiana może wydawać się relatywnie niewielką, stanowi ona ogromną szansę dla firmy. Użytkownicy Facebooka share’owali ponad 50 miliardów różnego contentu z aplikacji trzecich, dlatego postanowiono to wykorzystać. Choć oficjalnie za zmianami stoi wygoda i komfort użytkowników, na pewno przełoży się to również na statystyki Facebooka.

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Polecamy raport

Raport redakcji SOCIALPRESS

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail