X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Facebook właśnie ułatwił udostępnianie contentu z innych aplikacji

Facebook właśnie ułatwił udostępnianie contentu z innych aplikacjifot. bank zdjęć shutterstock.com

reklama


Facebook właśnie zaprezentował nowe rozszerzenie dla użytkowników systemu iOS, którego zadaniem jest ułatwienie nam sprawowania kontroli nad tym co jest udostępniane i komu.

Nowe rozszerzenia są używane przez aplikacje firm trzecich, aby umożliwić użytkownikom udostępnianie treści również na Facebooku. Funkcja ta istniała już jakiś czas temu w ramach systemu iOS, ale doświadczenia z nią związane nie zawsze były na najlepszym poziomie, stąd decyzja firmy o wprowadzeniu swoich własnych ulepszeń.

Alyssa Levitz, Product Manager Facebooka wyjaśniła, że “wiedzieliśmy, że mamy sporo do zrobienia, aby doświadczenia użytkowników uległy poprawie. Żadne z poprzednich rozszerzeń nie pozwalało użytkownikom na tagowanie swoich znajomych, przegląd postów czy wybór tego, kto może oglądać posty.” 

fot. mashable

fot. mashable

Nowa funkcja udostępniania, która w środę trafi do deweloperów, używających istniejących już rozszerzeń, sprawi, że udostępnianie z tzw. “trzecich” aplikacji będzie przypominać to, dostępne na Facebooku.

Choć najnowsza zmiana może wydawać się relatywnie niewielką, stanowi ona ogromną szansę dla firmy. Użytkownicy Facebooka share’owali ponad 50 miliardów różnego contentu z aplikacji trzecich, dlatego postanowiono to wykorzystać. Choć oficjalnie za zmianami stoi wygoda i komfort użytkowników, na pewno przełoży się to również na statystyki Facebooka.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail