X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Shopping na Facebooku, czyli nowe narzędzie dla marek

Shopping na Facebooku, czyli nowe narzędzie dla marekfot. bank zdjęć shutterstock.com

reklama


Każdy z nas doskonale wie, jaką transformację przeszedł Facebook i jakim miejscem jest dziś, a jakim był kilka lat temu. News Feeda przeglądamy w poszukiwaniu informacji o naszych znajomych, ale jest to niezwykle trudne, bo okazuje się, że coraz większa ilość reklamodawców uznaje nas za swój target i chce, a jakże, zaproponować nam swoje usługi czy produkty.

https://www.facebook.com

https://www.facebook.com

Tyle tylko, że jak “przyjdzie co do czego”, to tak naprawdę nie wiemy gdzie szukać ofert, bo a to post był sponsorowany, a to zapomnieliśmy go zapisać lub po prostu nie zwróciliśmy na niego większej uwagi. Dlatego też team Zuckerberga postanowił nam ułatwić życie i stworzyć zupełnie nową i odrębną sekcję “Shopping”, w której to reklamodawcy umieszczać będą swoje oferty, a my, użytkownicy będziemy mogli je przeglądać. Wszystko zlokalizowane będzie w jednym miejscu, a poprzez umieszczenie w sekcji tylko preferowanych dla danego użytkownika reklam, proces przeglądania ofert będzie nie tylko szybszy, ale i przyjemniejszy.

https://www.facebook.com

https://www.facebook.com

Facebook pracuje również nad udogodnieniami dla reklamodawców, choć poniekąd to również ułatwienie dla użytkowników. Jeśli jesteście w grupie tych osób, które denerwują się na to, że klikając na reklamę w News Feedzie przekierowuje Was ona na stronę zewnętrzną, być może już niedługo będziecie mogli zobaczyć w tym samym oknie powiększoną ofertę danej firmy bez konieczności “przechodzenia” na zewnątrz. Pozostaje natomiast pytanie kiedy skończy się faza testów i oczywiście czy Facebook zdecyduje się na wprowadzenie nowej sekcji, ale na to zapewne przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.

https://www.facebook.com

https://www.facebook.com

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail