X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Szykujcie się na dużo większe ilości video na Facebooku

Szykujcie się na dużo większe ilości video na Facebookufot. bank zdjęć shutterstock.com

reklama


Zdarzyło Wam się kiedyś narzekać na zbyt małą ilość filmów video w Waszym News Feedzie? Jeśli tak, ta sytuacja już niedługo może ulec zmianie, ponieważ wczoraj firma ogłosiła wprowadzenie serii eksperymentalnych filmów video, które zawierać będą dedykowaną użytkownikowi treść, a także nowy, wielozadaniowy odtwarzacz.

Will Cathcart, vice prezes Product Managementu w Facebooku powiedział, że “nowe opcje video mają dać użytkownikom dużo większy komfort oglądania filmów”. Oczywiście.

fot. facebook

fot. facebook

Nowa sekcja video jest obecnie w fazie testów, a po ich pozytywnym zakończeniu, użytkownicy będą mogli z jednego poziomu “odkryć, udostępnić i podzielić się” filmami, jak dodaje Cathcart.

Planowana video – sekcja dostępna będzie również w wersji desktopowej w zakładce “Ulubione”. Póki co, z racji testów, nie mamy jednak na co liczyć, choć prawdopodobnie już w najbliższych tygodniach firma oficjalnie wprowadzi nową funkcję.

Co również ciekawe, od jakiegoś już czasu Facebook testował funkcję “sugerowanych filmów” wśród użytkowników iOS, jak się okazało z sukcesem, dlatego już wkrótce rozpocznie swoją ekspansję również na urządzenia z systemem operacyjnym Android. Cel? To już chyba stanie się mantrą, ale chodzi oczywiście o zdobycie większego zaangażowania użytkowników. Ommmm…

fot. facebook

fot. facebook

Obraz-w-Obraz

Kolejna funkcja, którą wprowadzi fima Zuckerberga będzie bardzo podobna do tej, którą możemy już obserwować na YouTubie. Chodzi o to, że oglądając czy też słuchając filmu video, każdy z nas będzie mógł na spokojnie scrollować swoje tablice i nadal mieć w zasięgu wzroku dany film. Jeśli dodamy do tego zapowiadane już od jakiegoś czasu filmy 360-stopniowe, może okazać się, że na Facebooku będzie prawdziwe zatrzęsienie nowych, spektakularnych video. Może to i dobrze? W każdym razie, musimy jeszcze trochę poczekać, aby się o tym przekonać.

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail