X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Dlaczego Facebook namawia swoich pracowników do korzystania z Androida?

Dlaczego Facebook namawia swoich pracowników do korzystania z Androida?fot. bank zdjęć shutterstock.com

reklama


Najpierw ogłoszono “Wtorki z 2G”, podczas których pracownicy Facebooka poznają szybkość Internetu w Indiach, a teraz kolejny news. Tym razem chodzi o namawianie zatrudnionych u Marka Zuckerberga ludzi do korzystania podczas pracy z urządzeń opartych na Androidzie. Dlaczego?

To dla dobra ogółu

Chris Cox, dyrektor produktu w Facebooku, poinformował podczas konferencji prasowej zorganizowanej w siedzibie Facebooka, że owszem, namawianie pracowników ma swój cel. Chodzi bowiem o to, że większość użytkowników Facebooka korzysta właśnie z Androida, w związku z czym, fachowcy odpowiedzialni za wprowadzenie udogodnień na Facebooku, powinni częściej niż zazwyczaj korzystać z Androida na urządzeniach mobilnych, dzięki czemu w przyszłości lepiej dopasują swoje rozwiązania.

Wojna z iOS?

Cox podkreślił również, że działania firmy nie są absolutnie skierowane przeciwko iOS i nie ma w nich żadnego podtekstu, bo przecież duża część pracowników Facebooka korzysta bowiem z tego systemu.

Chociaż iPhony i urządzenia z system iOS są bardzo popularne na całym świecie, to jednak cena urządzeń z konkurencyjnym dla nich systemem jest o wiele częściej wybierana przez użytkowników. Niemalże 83% rynku stanowią urządzenia właśnie z Androidem. Pytanie jednak, czy faktycznie polityka firmy nakłaniająca pracowników do wyboru jednego urządzenia jest aż tak potrzebna? Wydaje się, że nie. Chociaż, mając na uwadze fakt, że najprawdopodobniej Facebook chce być obecny w każdym detalu naszego życia, nie wydaje się to dziwne…

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail