X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Koniec z gwiazdkami na Twitterze! Teraz będą serduszka!

Koniec z gwiazdkami na Twitterze! Teraz będą serduszka!

reklama


Jedna z najbardziej znanych, będących od początku istnienia serwisu funkcji właśnie znika. Prawdopodobnie bezpowrotnie.

Gwiazdki, będące niemalże symbolem Twittera i funkcji “Favorites” zostaną zastąpione poczciwymi lajkami i reprezentującymi je serduszkami. Brzmi znajomo? Serduszka pojawią się również na aplikacjach Vine oraz stronie internetowej.

Co ciekawe, funkcjonalność serduszek będzie dokładnie taka sama, jak w przypadku gwiazdek. Ponadto, zapisane w pamięci tweety oznaczone przez Was jako ulubione nie znikną, a zostaną przyozdobione czerwoną ikonką. Oczywiście zmieni się nazwa sekcji, która od teraz będzie zawierać “Polubienia”.

Zmiana ta ma swój cel, który ma sprawić, że “użytkowanie Twittera będzie łatwiejsze i bardziej intuicyjne”, jak powiedział Akarshan Kumar, product manager Twittera, zapewniając, że nowa forma polubień nie powstała po to, aby dezorientować użytkowników serwisu: “Serce to uniwersalny symbol na całym świecie. Bez względu na jezyk, strefę czasową i kultury ma takie samo znaczenie.”


Zmiana na Twitterze była do przewidzenia, gdyż tak naprawdę firma eksperymentowała już z nową funkcją latem, kiedy to testowano ją najpierw na urządzeniach z Androidem, a potem rozszerzono na system iOS. Może faktycznie coś w tym jest, że serduszka są jednak lepiej kojarzone? Na pewno nie są niczym nowym, w końcu Instagram w tej kwestii jest pionierem, ale pozostaje pytanie: czy muszą być czymś nowym? Chyba jednak nie. Podoba Wam się najnowsza zmiana na Twitterze?

 

 

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Polecamy raport

Raport redakcji SOCIALPRESS

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail