X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Koniec z gwiazdkami na Twitterze! Teraz będą serduszka!

Koniec z gwiazdkami na Twitterze! Teraz będą serduszka!

reklama


Jedna z najbardziej znanych, będących od początku istnienia serwisu funkcji właśnie znika. Prawdopodobnie bezpowrotnie.

Gwiazdki, będące niemalże symbolem Twittera i funkcji “Favorites” zostaną zastąpione poczciwymi lajkami i reprezentującymi je serduszkami. Brzmi znajomo? Serduszka pojawią się również na aplikacjach Vine oraz stronie internetowej.

Co ciekawe, funkcjonalność serduszek będzie dokładnie taka sama, jak w przypadku gwiazdek. Ponadto, zapisane w pamięci tweety oznaczone przez Was jako ulubione nie znikną, a zostaną przyozdobione czerwoną ikonką. Oczywiście zmieni się nazwa sekcji, która od teraz będzie zawierać “Polubienia”.

Zmiana ta ma swój cel, który ma sprawić, że “użytkowanie Twittera będzie łatwiejsze i bardziej intuicyjne”, jak powiedział Akarshan Kumar, product manager Twittera, zapewniając, że nowa forma polubień nie powstała po to, aby dezorientować użytkowników serwisu: “Serce to uniwersalny symbol na całym świecie. Bez względu na jezyk, strefę czasową i kultury ma takie samo znaczenie.”


Zmiana na Twitterze była do przewidzenia, gdyż tak naprawdę firma eksperymentowała już z nową funkcją latem, kiedy to testowano ją najpierw na urządzeniach z Androidem, a potem rozszerzono na system iOS. Może faktycznie coś w tym jest, że serduszka są jednak lepiej kojarzone? Na pewno nie są niczym nowym, w końcu Instagram w tej kwestii jest pionierem, ale pozostaje pytanie: czy muszą być czymś nowym? Chyba jednak nie. Podoba Wam się najnowsza zmiana na Twitterze?

 

 

Promuj biznes na łamach SOCIALPRESS.pl!

Zobacz możliwości reklamy w portalu

Reklama


Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail