X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Tego jeszcze nie było! Słowem roku została…emotikona!

Tego jeszcze nie było! Słowem roku została…emotikona!fot. bank zdjęć shutterstock.com

reklama


Pokolenie Emoji bez wątpienia ma coraz większy wpływ na sposób naszej komunikacji. Nic przecież nie wyrazi lepiej naszych uczuć jak emotikona z sercami zamiast oczu lub tak, która wydaje się krzyczeć w niebogłosy i płakać jednocześnie.

Okazuje się jednak, że emotikon używamy znacznie częściej niż nam się chyba wydawało, czego doskonałym dowodem może być ostatni wpis na blogu oraz Twitterze Słowników Oxfordzkich.

Coroczna “nagroda” słowników Oxford w tym roku po raz pierwszy powędrowała nie do słowa, a do emotikony, którą widzicie w powyższym poście. Oficjalnie, emotka przedstawiająca “twarz ze łzami śmiechu”, okazała się nie tylko tą, która najlepiej wyraża ludzkie emocje, ale także najpopularniejszą wśród użytkowników komunikatorów.

Skąd ten wybór?

W tym roku Oxford University Press nawiązał współpracę z technologią mobilną SwiftKey w celu zanalizowania najczęściej używanej emotikony na całym świecie. Ikona, która zwyciężyła, stanowiła 20% wszystkich używanych emotikon w Wielkiej Brytanii i 17% w Stanach Zjednoczonych. Uwierzcie lub nie, ale to naprawdę niesamowity wynik. Wyobraźcie sobie ilość dostępnych emoji i ich rodzajów…

http://blog.oxforddictionaries.com

http://blog.oxforddictionaries.com

Żeby nie było nudno, Oxford Dictionaries postanowiło pokazać jak w rzeczywistości można przedstawić niektóre z emotikon. Zobaczcie sami:

Nie wierzycie w potęgę emotikon? Cóż, Hillary Clinton, jedna z najpotężniejszych kobiet tego świata wierzy. Może warto wziąć z niej przykład? A Wy, jaki macie stosunek do emoji?

http://blog.oxforddictionaries.com

http://blog.oxforddictionaries.com

Polecamy raport

Raport redakcji SOCIALPRESS

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail