X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

1 stycznia nawet 40 mln osób będzie bez dostępu do Internetu

1 stycznia nawet 40 mln osób będzie bez dostępu do Internetufot. bank zdjęć shutterstock.com

reklama


Dzień 1 stycznia 2016 roku to data wyznaczona do planu weryfikacji zabezpieczeń, a także wdrażania nowej formuły w urządzeniach, w związku z czym mogą pojawić się pewne problemy.

Wbrew pozorom, wiele osób na całym świecie posługuje się telefonami starszymi niż 5 lat, w związku z czym, mogą się oni spotkać z niemiłą niespodzianką tuż po przebudzeniu w pierwszy dzień Nowego Roku, bez możliwości skorzystania m.in. z Facebooka, Twittera i Google.

Wdrażanie nowego certyfikatu

Aktualne wersje zaszyfrowania stron są według badaczy niebezpieczne, dlatego też firma, która do tej pory ustalała politykę szyfrującą, Forum CA/Browser, ogłosiła, że od 1 stycznia przestanie obsługiwać dotychczasowe certyfikaty SHA1, które zostaną zastąpione nowymi, SHA2. Właśnie dlatego, niektórzy użytkownicy mogą zauważyć odmowę dostępu do Internetu.

Wśród krajów, które mogą czuć się najbardziej zagrożone brakiem dostępu do sieci, przodują Chiny, Kamerun, Jemen, Sudan i Egipt. Co ciekawe, ani Polska, ani żaden inny kraj europejski nie znaleźli się w tym zestawieniu.

 

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail