X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Facebook aktualizuje proces weryfikacji nazwisk

Facebook aktualizuje proces weryfikacji nazwiskfot. bank zdjęć shutterstock.com

reklama


Już jakiś czas temu pisaliśmy o tym, że Facebook wprowadza bardziej restrykcyjną politykę “prawdziwych danych”. W skrócie, oznaczała ona (i nadal oznacza), że podczas zakładania i prowadzenia kont na Facebooku, użytkownicy są zobligowani do podania swoich prawdziwych danych, które będą skrupulatnie przez serwis i innych użytkowników sprawdzane.

Dziś dowiadujemy się, że firma postanowiła zaktualizować swoją usługę weryfikowania danych, która ma mieć dwa główne cele. Po pierwsze, Facebook chce zredukować liczbę ludzi proszących o zweryfikowanie swoich nazwisk, które ich znajomi już znają. Po drugie, chodzi o ułatwienie całego procesu weryfikacji, jeśli jest to natychmiastowo potrzebne. Stąd pomysł na zaktualizowanie dotychczasowej funkcji.

Nowa wersja

Teraz, kiedy ktoś z użytkowników zauważy, że dane konkretnego użytkownika nie są prawdziwe, nie wystarczy, że zgłosi to od razu Facebookowi. Czeka ich kilka kroków, które poświadczą o słuszności ich obaw. Z drugiej strony, pozwoli to również Facebookowi na lepsze zrozumienie problemu i większą ilość informacji na temat danego konta.

http://newsroom.fb.com

http://newsroom.fb.com

Ponadto, firma zdecydowała się na przetestowanie kolejnego narzędzia, tym razem wspierającego użytkowników. Z racji tego, że coraz więcej osób prosi o weryfikację swoich kont. Jeśli użytkownicy poproszą o sprawdzenie konta i przedstawią szczególne okoliczności, że potrzebują danej weryfikacji “na już”, a Facebook uzna je za wystarczające, dostarczy pomocy.

http://newsroom.fb.com/

http://newsroom.fb.com/

Reasumując, dużych zmian nie ma, ale przyznać trzeba, że są naprawdę ważne. Problemy bezpieczeństwa i ochrony danych są coraz większym problemem. Jak zapowiada sam Facebook, udogodnienia takie jak te, są dopiero początkiem drogi ku bezpiecznemu przebywaniu w sieci. Póki co, nowe usługi testowane są na terytorium Stanów Zjednoczonych w urządzeniach mobilnych i desktopowych.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail