X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Instagram umożliwił publikację 60 sekundowych filmów

Instagram umożliwił publikację 60 sekundowych filmówfot. bank zdjęć shutterstock.com

reklama


Wideo na Instagramie wkroczyło na zupełnie inny poziom! Czas filmu wydłużył się  z 15 do 60 sekund. Portal Mashable uważa, że jest to ruch taktyczny ze strony Instagrama, który ma go odróżnić od konkurencji, jaką są dla niego 10 sekundowe filmy na Snapchacie. Czy kiedy cały świat pędzi i przyspiesza, dobrym rozwiązaniem jest wydłużanie czasu klipów wideo? Instagram chyba wie co robi.

Zarówno Instagram, jak i Facebook (“firma matka”) stawiają w ostatnim czasie na filmy wideo. Konsumpcja nagrań, na Instagramie, w ostatnich 6 miesiącach wzrosła aż o 40 % – tak twierdzi aplikacja na swoim firmowym blogu. Minutowe nagrania były już wcześniej udostępnione dla niektórych reklamodawców, a jedną z pierwszych gwiazd, która po aktualizacji, zamieściła 60 sekundowe nagranie jest Selena Gomez. W porównaniu z wcześniejszymi 15 sekundami, minuta wydaje się wiecznością.

So insta has 60 sec vids now… also new stuff 😏

Film zamieszczony przez użytkownika Selena Gomez (@selenagomez)

Mamy również dobre wieści do użytkowników oprogramowania iOS, mianowicie Instagram przywróci  możliwość tworzenia jednego filmu z wieloma klipami wideo. Tutaj znajdziecie krótki przewodnik jak to zrobić.

Instagram ogłosił, że minutowe nagrania zostały uruchomione wczoraj i w najbliższych kilku miesiącach będą dostępne dla wszystkich użytkowników. Co więcej Instagram tajemniczo zapowiedział, że jest to jedna z wielu nowości, które zobaczymy w tym roku. W takim razie czekamy na więcej!

 

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Polecamy raport

Raport redakcji SOCIALPRESS

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail