X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Konta Marka Zuckerberga na Twitterze i Pinterestcie zostały zhakowane

W dobie ataków cyberprzestępców musimy w kreatywny sposób podchodzić do hasła dostępu i zmieniać je co jakiś czas. Większość użytkowników Internetu o tym pamięta, ale wygląda na to, że zapomniał o tym sam Mark Zuckerberg, którego konta na Twitterze i Pinterestcie zostały zhakowane prawdopodobnie w wyniku bardzo słabego i kilkakrotnie powielonego hasła, które je zabezpieczało.

Konta Marka Zuckerberga na Twitterze i Pinterestcie zostały zhakowanefot. bank zdjęć shutterstock.com

reklama


Mark Zuckerberg nie jest aktywnym użytkownikiem Twittera. Podobnie jak właściciel portalu społecznościowego, na którym rządzą tweety, wyznaje on zasadę, że nie będzie wspierał konkurencji. W ramach przypomnienia współzałożyciel Twittera Jack Dorsey, w momencie kiedy Instagram zaczął należeć do facebookowej rodziny, zawiesił on na nim swoją działalność. Ostatni raz Zuckerberg zatweetował cztery lata temu, dlatego kiedy w niedzielę zaczął być niezwykle aktywny zwróciło to uwagę społeczności.

Profile Marka Zuckerberga zostały zhakowane

Okazało się, że autorem tweetów nie był właściciel Facebooka, a grupa hakerów o nazwie OurMinne, którzy przejęli panowanie na profilami Marka Zuckerberga na Twitterze i Pinterestcie. Fakt, że to oni są teraz panują nad dwoma profilami Zuckerberga potwierdzili między innymi zmieniając nazwę jego konta na Pinterestcie. Nowa nazwa profilu to teraz „Hacked By OurMine Team”. Hakerzy oprócz zmiany nazwy zamieścili również wiadomość dla twórcy największego na świecie portalu społecznościowego – „We are just testing your security”.

Szybka akcja

Podczas pisania tego artykułu Mark Zuckerberg ponownie stał się właścicielem swoich dwóch kont, a wszystkie zmiany oraz tweety, które udostępnili hakerzy zostały skasowane. Poniżej załączamy zdjęcia z działalności hakerów, które zdążyli zrobić inni użytkownicy Twittera.

Instagram również zagrożony

Jak podaje portal Mashable, hakerzy twierdzą, że są również w posiadaniu hasła do profilu Marka Zuckerberga na Instagramie. Jeśli wiadomość ta okazałoby się prawdą mogłaby wywołać prawdziwą burze w Internecie. Jednak jak na razie informacja ta nie została potwierdzona, a na Instagramie Marka Zuckerberga nie pojawiły się żadne niepokojące zmiany.

Zuckerberg popełnił podstawowy błąd

Ten sam amerykański portal twierdzi, że grupa OurMine opublikowała tweeta (obecnie został on usunięty wraz z profilem grupy hakerów na Twitterze), w którym przyznają, że stali się oni w posiadaniu hasła Marka Zuckerberga do jego profili w efekcie wycieku danych z portalu LinkedIn w 2012 roku. Jeśli to prawda, wówczas, chociaż trudno w to uwierzyć, oznaczałoby to, że Zuckerberg stosował jedno, bardzo proste hasło do wielu kont, którego nie zmieniał przez kilka lat.

Polecamy raport

Raport redakcji SOCIALPRESS

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail