X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Messenger Day, czyli nowy sposób komunikacji na Messengerze

W aplikacji Messenger pojawiły się nowe funkcje, a Polacy testują je jako pierwsi. Z jakich nowości możemy skorzystać podczas komunikacji ze znajomymi?

Messenger Day, czyli nowy sposób komunikacji na Messengerzefot. Messenger

reklama


Facebook wprowadził do swojej aplikacji kilka nowych funkcji. Dostępne są już aktualizacje dla urządzeń z systemem iOS oraz Android – od teraz będziemy mogli komunikować się ze znajomymi w kreatywny sposób, a to jak przypadnie nam to do gustu zadecyduje, czy zmiany w Messengerze będą ogólnodostępne i zostaną wprowadzone na całym świecie.

Wygląd Messengera uległ modyfikacji. Od teraz ponad konwersacjami ze znajomymi zobaczymy pole do bezpośredniego zrobienia zdjęć do aplikacji oraz kilka ikon z sekcjami takimi jak: Mój Dzień, Moje uczucia, Kto się pisze? czy Moje działania.

Opcja Mój Dzień to rodem przeniesione z My Stories ze Snapchata oraz jak Instagram Stories z Instagrama. Zamieścimy w niej zdjęcia, które możemy wykonać przy użyciu szablonów z naklejkami i napisami. Podobnie jak na Snapchacie, fotografie będą widoczne przez 24 godziny, a długość wideo to maksymalnie 10 sekund. Zobaczymy także kto wyświetlił nasz post. Nasze treści pierwotnie widzą wszyscy, ale w Ustawieniach możemy wybrać konkretne osoby, które mogą wyświetlać publikowane przez nas zdjęcia lub filmiki.

Sekcje Moje uczucia, Kto się pisze i Moje działania są wsparciem dla interakcji ze znajomymi. Za ich pomocą wykonamy zdjęcie z szablonem na którym widnieją naklejki, emotikony lub polskie napisy. Zakomunikujemy w ten sposób znajomym jaki jest nasz nastrój, co aktualnie robimy lub też zaproponujemy wspólne spędzenie czasu w wybranej formie.

Moje uczucia to takie wzory jak Smuteczek, Nerwy, Co za dramat, Ktoś mnie kocha, Pękam z dumy, Padam, Wzruszające czy Los się do mnie uśmiechnął.

untitled-design-2

Kto się pisze to takie propozycje jak Kto chce potańczyć?, Kto ma ochotę na zakupy?, Kto ma ochotę na towarzystwo? czy Kto ma ochotę na film?

untitled-design-1

Moje działania oznajmienie o takich faktach jak Zmierzam do pracy, Pracuję, Oglądam tv, Daję czadu, Kładę się spać czy Otwieram oczy.

untitled-design-3

Nasi znajomi mogą odpowiadać na nasze treści i propozycje umieszczone w Messenger Day wysyłając wiadomość. Ponadto w tworzenie nowych naklejek do aplikacji angażowani będą artyście, ponieważ Facebook nawiązał z nimi współpracę.

Facebook już wiele razy stosował metodę testowania nowych funkcjonalności przez wybrane kraje. Tym razem jako pierwsi możemy cieszyć się nowymi możliwościami komunikacji, które stanowią poniekąd przeniesienie z innych aplikacji. Jednak być może jest to szansa na dotarcie z nowymi możliwościami komunikacyjnymi do większej liczby użytkowników, ponieważ Facebooka używają nie tylko osoby młode jak w przypadku Snapchata, w przypadku którego 82 procent użytkowników w Polsce to osoby do 24 roku życia.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail