X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Z serwisu YouTube usunięto polskie filmy wytwórni KADR [AKTUALIZACJA: odpowiedź Studia Filmowego KADR]

Z serwisu YouTube zniknęła biblioteka filmowa wytwórni KADR. Usunięto ponad 60 tytułów, w tym takie produkcje jak "Czterej pancerni i pies", "Kogel Mogel" czy "Faraon".

Z serwisu YouTube usunięto polskie filmy wytwórni KADR [AKTUALIZACJA: odpowiedź Studia Filmowego KADR]fot. sfkadr.com

reklama


Od 2013 w serwisie YouTube, na koncie wytwórni filmowej KADR pojawiały się kultowe polskie filmy. Bezpłatne udostępnienie treści motywowano chęcią walki z piractwem. Co więcej, po uzyskaniu zgody możliwe było wykorzystanie fragmentów produkcji do innych materiałów wideo umieszczanych na YouTube.

Jak czytamy na portalu naekranie.pl, w dniu dzisiejszym usunięto wszystkie produkcje i rozesłano tzw. strike, czyli zgłoszenie do YouTube o nieuprawnionym wykorzystaniu materiałów i posługiwanie się nimi w złej wierze do tych, którzy wykorzystali w swoich filmach elementy produkcji wytwórni. Otrzymanie trzech takich zgłoszeń skutkuje likwidacją kanału. Naekranie.pl uzyskało także informacje, że o niewłaściwe użycie materiałów z filmu “Czterej Pancerni” zostało posądzone m.in TVP.

fot. youtube.com//user/StudioFilmoweKADR

fot. youtube.com//user/StudioFilmoweKADR

Każdorazowo w przypadku podejrzenia naruszenia praw autorskich możemy wysłać zgłoszenie o ich naruszeniu. Poprzez YouTube można zgłosić naruszenia polegające na publikacji nieodpowiednich treści (nagości, przemocy), wykorzystaniu naszego wizerunku bez naszej zgody, nadużyciu i nękaniu, naruszeniu prywatności i użycia wizerunku, naruszenia znaku towarowego i praw autorskich (skopiowania dzieła) czy innych problemów prawnych m.in dotyczących obejść środków technicznych, na przykład generatorów kluczy. Sytuację taką może zgłosić właściciel praw lub agent właściciela upoważniony do występowania w jego imieniu. Dokonać można tego wypełniając formularz na stronie internetowej, wysyłając e-mail, faks lub korespondencyjnie. Firmy posiadające wyłączne prawa do dużej ilości materiałów wymagających regularnego administrowania prawami online, mogą poprosić o dostęp do systemu Content ID Youtube lub dołączyć do Programu weryfikacji treści. Zgłaszanie fałszywych roszczeń skutkuje zawieszeniem konta lub konsekwencjami prawnymi.

Na chwilę obecną oficjalny powód usunięcia filmów z kanału wytwórni KADRA nie został podany. Z pewnością niebawem pojawił się więcej informacji na ten temat.

[AKTUALIZACJA: Odpowiedź Studia Filmowego KADR]

Jakiś czas temu w serwsie naekranie.pl pojawiła się aktualizacja dotycząca zniknięcia biblioteki filmowej KADR na Youtube. Jak czytamy, redakcja bije się w pierś, że dopiero teraz zauważyła zniknięcia filmów, które usunięto w styczniu tego roku. Z oświadczenia KADRU wynika, że firma obrała nową strategię i ma zamiar udostępniać filmy za pośrednictwem jednej z dostępnych platform VOD.

Całość oświadczenia, które otrzymał serwis naekranie.pl brzmi następująco:

fot. naekranie.pl

fot. naekranie.pl

Jak widać raczej nie zobaczymy filmów wytwórni na YouTube, ale już niebawem możemy spodziewać się ich w jednym z serwisów VOD.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail