X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Stories na Facebooku? Portal testuje kolejny klon Snapchata

Facebook testuje kolejną funkcję, z której kiedyś zasłynął Snapchat, i która w ubiegłym roku pojawiła się na Instagramie. Już wkrótce możemy spodziewać się Stories w najbardziej znanym serwisie społecznościowym.

Stories na Facebooku? Portal testuje kolejny klon Snapchatafot.YouTube

reklama


W sierpniu ubiegłego roku na Instagramie pojawiła się funkcja Stories. Nowa opcja, wzorowana na aplikacji z duszkiem, spotkała się na początku ze sceptycznym podejściem i była traktowana jako niepotrzebna kopia popularnego Snapchata. Jak dowodzą ostatnie dane, podejście to uległo zmianie i użytkownicy coraz chętnie z niej korzystają. Mówi się nawet o zjawisku przenoszenia się ze Snapchata na Instagrama, co można argumentować wygodą korzystania – wielu użytkowników już wcześniej korzystało z aplikacji umożliwiającej publikację zdjęć i wideo, więc nie muszą oni przechodzić pomiędzy kilkoma aplikacjami. Innym pomysłem Facebooka jest Messenger Day – we wrześniu ubiegłego roku Polacy testowali go jako pierwsi, a tydzień temu udostępniono tę funkcję na całym świecie. Ale to nie wszystko co Facebook postanowił zrobić w tym zakresie. Portal zdecydował się na kolejny ruch w kierunku rozwoju foto i wideo komunikatów znikających w przeciągu doby. Od jakiegoś czasu, głównie w Irlandii, przeprowadzane są testy funkcji Stories na Facebooku.

U testujących w Aktualnościach pojawił się poziomy pasek, w którym widoczne są ikony wyglądające i działające tak samo jak Stories na Instagramie. Dodane treści znikają po upływie 24 godzin. Podobnie jak na Snapachacie, istnieje także możliwość wysłania treści bezpośrednio do wybranej grupy użytkowników. Jak przekazał rzecznik prasowy portalu dziennikarzowi DailyMail, funkcję tę dodano już do WhatsApp’a, Messengera i Instagrama, a obecnie jest testowana na Facebooku, ponieważ, dowiedziano się, że ludzie lubią korzystać z niej w różnych kontekstach i chcą oni dać im to możliwość dzielenia się treściami w obrębie wszystkich aplikacji. Przedstawiciel Facebooka potwierdził także, że funkcja jest obecnie testowana w Chile, Wietnamie i Grecji. Co ciekawe, testy prawdopodobnie zostały rozszerzone o inne kraje, ponieważ od wczoraj w sieci pojawiają się informacje o tym, że niektórzy użytkownicy, także z Polski, mają możliwość skorzystania ze Stories na Facebooku.  Na chwilę obecną nie ma jednak konkretnych informacji co do oficjalnego wprowadzenia funkcji na całym świecie.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail